AMD CEO'su Lisa Su, şirketin ikinci çeyrek planları arasında pek çok beklenen ürünün lansmanının 2020 içerisinde gerçekleşeceğini duyurdu. Bunlardan en önemlileri ise AMD'nin PS5 ve Xbox Series X dahil olmak üzere yeni nesil konsol yongalarında kullandığı işlemci ve GPU'lar yer alıyor.

Şu sıralar PC'lerini AMD parçalarıyla yükseltmeyi planlayan kullanıcıların biraz daha beklemesini tavsiye edebiliriz. Hatırlarsanız Intel, CPU'ları için zaten gecikmiş olan 7nm işlem çıkışını 2022'ye kadar geri çektiğini açıklamıştı. Dahası, Intel’in donanım şefi Dr. Venkata "Murthy" Renduchintala da Ağustos ayında şirketten ayrılıyor. AMD hali hazırda Intel'in yaşadığı bu gecikmeleri de fırsata çevirmek istiyor.

Geçtiğimiz çeyrekteki başarısını devam ettirmeye kararlı olan AMD önümüzdeki haftalarda daha fazla güç ve sağlam pil ömrü sunan Ryzen 4000 mobil işlemcilerini piyasaya sürecek. Yıl sonunda ise yeni nesil konsollara hayat verecek Zen 3 mimarili işlemci ve RDNA 2 mimarili 'Big Navi' ekran kartlarını piyasaya sürecek. AMD, devam eden COVID-19 salgını nedeniyle yılın geri kalanında hala belirsizlik beklediğini de ekliyor. Ancak önümüzdeki dönemde şirketin tüketici odaklı lansmanları ile piyasayı hareketlendirmeye devam edeceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)