Çin’de düzenlenen en büyük Dijital Eğlence Fuarı olan ChinaJoy’da AMD, oyun konusundaki liderliğini bir adım daha öteye götürdüğü yeni bir duyuruya imza attı.

Açıklamada Çinli Zhongshan Subor ile yapılan işbirliğiyle, firmanın Çin pazarına sunacağı yeni oyuncu PC’si ve konsolu için, Ryzen işlemci ve Radeon grafikleri barındıran yeni bir yarı-özel SOC üretileceği belirtildi. Yeni PC ve konsol, yüksek performansa sahip, yarı-özelleştirilmiş “Zen” ve “Vega” mimarisini baz alan AMD SOC ile güçlendiriliyor. Bu yeni yonga, AMD Ryzen işlemci (3GHz frekansında 4 çekirdek/8 thread) ile AMD Radeon Vega Grafik (1.3GHz frekansında çalışan 24CU) gücünü, 8GB’lık GDDR5 bellek ile tek bir yongada bir araya getiriyor.

Yırtılmasız, akıcı ve açık oynanış için endüstrinin en sık tercih edilen teknolojisi olan Radeon FreeSync’ten, birçok özellikle dolu Radeon Software Adrenalin Edition yazılımına kadar AMD teknolojileri, günlük oyun oynayanlardan, Fnatic gibi dünyanın en rekabetçi eSpor takımlarına kadar tüm oyuncular için hayal edilebilecek en iyi deneyimleri güçlendirmeye devam ediyor.

Yeni SOC, AMD’nin farklılaştırılmış ve müşterilerin özel ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmış yarı-özelleştirilmiş stratejisinin de muhteşem bir örneği olma niteliği taşıyor.


Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)