Samsung'un katlanabilir telefon çözümü Galaxy Fold ile yaşadıkları sorunlar Huawei'yi korkutmuş olacak ki firmanın bu tarz sorunlardan kaçınmak için Mate X'in çıkışını geciktirdiği haberleri konuşulmaya başladı.

 

Nisan ayından bu yana yeni bir çıkış tarihi olmayan ve kötü Galaxy Fold lansmanının ardından Huawei de Mate X ile benzer bir durumdan kaçınmak istiyor. Çinli firma CNBC ve The Wall Street Journal’e verdiği demeçte telefonun Temmuz çıkış tarihini katlama mekanizmasının amaçlandığı şekilde çalıştığından ve uygulamaların açıldığında cihazla uyumlu olduğundan emin olmak için Eylül'e ertelendiğini duyurdu.

Huawei sözcüsü CNBC'ye “Ünümüzü yok etmek için hazır olmayan bir ürünü piyasaya sürmek istemiyoruz” diyor. Hatırlarsanız Galaxy Fold'un ekranı ile menteşedeki gövdesi arasındaki boşluğa artıkların girmesinin ekrana zarar verdiği raporlanmıştı. Yine bazı editörler ekran koruyucuyu çıkarmaya çalışırken ekran zarına zarar vermişlerdi. Hal böyle olunca tasarımı ile zaten beğeni toplayan Mate X'in daha sağlam adımlarla piyasada olma çabalarını takdir etmemiz gerekiyor.


Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)