Gamescom bu yıl AMD'nin isminden sıkça söz ettirdiği bir etkinlik oldu. Yonga üreticisi rakibiyle arasındaki boşluğu kapatarak özelikle Ryzen 3000 serisi ile oyuncuların kalbini yeniden kazandı. Intel ise hala oyuncular için en iyi işlemciyi sunduklarını savunuyor.

Intel'in PC oyun ve VR satış geliştirme müdürü Troy Severson, “Bir yıl önce i9 9900K'yı sunduğumuzda dünyanın en hızlı oyun işlemcisi olarak adlandırmıştık. Dürüstçe söyleyebilirim ki hiçbir şey değişmedi. Hala dünyadaki en hızlı oyun işlemcisi. Sentetik testleri bir kenera bırakırsak gerçek dünyada oyun testlerinde 9900K’yı Ryzen 9 3900X ile karşılaştırıyoruz. Dürüst olacağım, boşluğu kapatmak için iyi bir iş yaptılar. Fakat hala oyun sektöründeki en yüksek performanslı işlemcilere sahibiz ve bu üstünlüğü koruyacağız.”  diyor.

Bu durumda Severson ürünlerinin arkasında duruyor ve yenilgiyi pek kabul etmiyor diyebiliriz. Lakin Intel Core i9-9900K ve Ryzen 9 3900X testlerine baktığımızda sentetik testler de dahil olmak üzere birçok testte AMD'nin zaman zaman önde olduğunu görüyoruz. Buna ek olarak AMD'nin ara işlemcilerde oyunculara çok daha fazla seçenek ve fiyat avantajı sağladığı da bir gerçek.

Yorumlar (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Fiyat karşılaştırması yok mu? Ayrıca 3950X geldiğinde fiyat rekabeti ne olacak?

  Alp ÖZDEMİR
This comment was minimized by the moderator on the site

Ülkemizde Intel işlemcilere göre fiyatlar biraz daha iyi AMD açısından.

  Bahadır
Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)