Samsung akıllı TV'lerini daha da akıllı hale getirmek için yeni çözümlerini sunuyor. Yeni nesil QLED TV'lerin dahili virüs tarayıcısını kullanarak kötü amaçlı yazılımları düzenli olarak kontrol etmeniz tavsiye ediliyor. 

Firmanın resmi Twitter hesabında uygulamaların sorunsuz çalışabilmesi için TV'niz Wi-Fi'ye bağlıysa kötü amaçlı yazılım taramasının önemli olduğu vurgulanıyor. Bu özelliği kullanmak isteyen QLED sahipleri Genel Ayarlar> Sistem Yöneticisi> Akıllı Güvenlik>Tara seçeneğini aktif ederek haftalık olarak kötü amaçlı yazılım taramasını yapabilecekler.

Uzmanlar uzun zamandır akıllı TV'lerin bilgisayar korsanları için yeni bir hedef olduğu konusunda uyarılarını yapıyorlar. Hatırlarsanız 2016'da, LG’nin fabrika ayarlarına sıfırlama işleminin nasıl yapıldığına ilişkin talimatlar sabit olmasına rağmen, Cyber.Police Ransomware’in bir sürümüyle enfekte olmuş bir LG akıllı TV örneğini de görmüştük. Samsung'un resmi kanaldan böyle bir duyuru yapması ve ardından tweet'ini silmesi ise yeni bir potansiyel güvenlik açığı mı var sorularını akıllara getirmiyor değil.


Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)