Microsoft'un yeni oyun konsolu Xbox Series X'in iç mimarisi ve güçlü donanım özelliklerini paylaşmasının ardından konsolda kullanılacak depolama çözümlerinden bir tanesi olacak ve 1TB depolama alanı sunacak genişletme kartını Seagate duyurdu. 

 

Microsoft ile ortaklaşa oluşturulan Seagate Depolama Genişletme Kartı, Xbox Series X'in kapasitesini artırmasının yanı sıra Series X’in dahili depolama alanının tam hızını ve performansını sorunsuz bir şekilde devam ettirecek. Bu konuda Seagate, özel “harici” diskin, Microsoft’un Hız Mimarisi'nden (Velocity Architecture) yararlanmak da dahil olmak üzere XSX’in dahili diskiyle aynı performansa sahip olacağının özellikle altını çiziyor.

Günümüz oyunlarının 100GB'ı bulan boyutlarını düşündüğümüzde bu çözümün performans artışının yanı sıra, ekstra depolama için oldukça faydalı olacağı da ortada. Zira 1TB ile gelen depolama alanı şimdi bile oldukça yetersiz kalabiliyor. Elbette oyuncuların bu genişletme kartına ek olarak harici bir USB 3.2 destekli depolama birimini konsollarında kullanabileceklerini de hatırlatalım.

Xbox Series X'in tüm özellikleri açıklandı!

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum yapın

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
0 Characters
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

Yeni Videolar

Tüm görüntülere bakın

Online Kullanıcılar

    Henüz görüntülenecek bir üye yok.
Tümünü Görüntüle (0)