20.3 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaYapay ZekaOpenAI'dan yeni bir ses klonlama aracı geliyor.

OpenAI’dan yeni bir ses klonlama aracı geliyor.

Yaklaşık iki yıldır geliştirilmekte olan Voice Engine, kullanıcıların 15 saniyelik herhangi bir ses örneğini yükleyerek o sesin sentetik bir kopyasını oluşturmasına olanak tanıyor. Ancak henüz kamuya açık bir kullanım yok. OpenAI bu arada bu tip servis ve teknolokilerin sosyolojik ve hukuksal yönleri içinde çözüm arayışları içerisinde.

OpenAI yetkilisi Jeff Harris, “Herkesin bu teknolojinin nasıl kullanıldığı konusunda iyi hissetmesini sağlamak istiyoruz; bu teknolojinin tehlikeli olabileceğinin farkındayız ve önlemler alıyyoruz” dedi.

Ayrıca bu yeni teknolojinin gresif fiyatlanacağını da biliyoruz. OpenAI, Voice Engine’in fiyatlandırmasını bugün yayınladığı pazarlama materyallerinden kaldırmış olsa da, Voice Engine’in maliyetinin bir milyon karakter(Agresif fiyatlanacağını da biliyoruz. OpenAI, Voice Engine’in fiyatlandırmasını bugün yayınladığı pazarlama materyallerinden kaldırmış olsa da, TechCrunch tarafından görüntülenen belgelerde Voice Engine’in maliyetinin bir milyon karakter(~162.500 kelime) başına 15 ABD doları olduğu listeleniyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -