31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaAppleApple'ın M4 iPad Pro Modelleri 5,1mm inceliği ile bükülme endişesi yaratıyor

Apple’ın M4 iPad Pro Modelleri 5,1mm inceliği ile bükülme endişesi yaratıyor

Yeni 11 inç ve 13 inç M4 iPad Pro modelleri sırasıyla 5,3 mm ve 5,1 mm kalınlığa sahip ve bu da onları şimdiye kadarki en ince Apple ürünleri haline getirir. Şirket muhtemelen bunu, kendi arka aydınlatmasına ihtiyaç duymayan ve Apple’ın genel kalınlığı azaltmasına olanak tanıyan Tandem OLED teknolojisine geçerek başardı. Bununla birlikte, en son iPad Pro modellerinin tasarım harikası olduğuna şüphe olmasa da, ekstra şıklıkları başka bir “bükülme” tartışmasına yol açabilir; ancak bir şirket yöneticisi, potansiyel alıcılara endişelenecek birşey olmadığına dair dair güvence verdi.

Bu soruyu yanıtlamak için Mrwhosetheboss adlı YouTube kanalını yöneten Arun Miani , Apple’ın donanım mühendisliğinden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Ternus ile en yeni M4 iPad Pro modellerinin dayanıklılığı hakkında konuştu. Ternus, X’te en yeni tabletlerin koruyucu bir kaportaya sahip olduğunu ortaya söylüyor. Metal kapak, ısıyı yeterli şekilde dağıtmanın ve M4’ün  en yüksek performansta çalışmasını sağlamanın yanı sıra , yeni iPad Pro modellerine artırılmış yapısal bütünlük kazandırarak her iki modelin de sertlik seviyelerini yükseltiyor.

Bilmeyenler için, iPad için meşhur “bükülme” tartışması, Apple’ın 2018’de iPad Pro modellerinin alüminyum kasada hafif bir bükülme ile teslim edildiğini ve bunun üretimdeki bir yan etkiden kaynaklandığını itiraf etmesiyle daha da alevlendi. Teknoloji devi ve yöneticileri, kalınlık azalmasına rağmen M4 iPad Pro serisinin sağlamlığından emin görünüyor. Ancak her zaman olduğu gibi Apple’ın iddialarını test etmek için sabırsızlıkla bekleyen bazı meraklılar yakın zamanda video ve fotoğraflar yayınlarlar 🙂

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -