31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaAppleÜç beta sürümü yayınlandı ancak iOS 18 test kullanıcıları hala Apple Intelligence...

Üç beta sürümü yayınlandı ancak iOS 18 test kullanıcıları hala Apple Intelligence özelliklerini deneyemiyor

Apple’ın en son işletim sistemi güncellemeleri için beta test döngüsü tüm hızıyla devam ediyor; bu haftanın başlarında, iOS 18, iPadOS 18, macOS 15 Sequoia ve bu sonbaharın geri kalan güncellemeleri için üçüncü geliştirici betaları yayımlandı. Dördüncü geliştirici betası birkaç hafta içinde yayımlanacak ve Apple’ın tüm halka sunduğu ilk betalarla aynı zamana denk gelmesi bekleniyor.

Yeni güncellemelerin birçok özelliği mevcut ve kozmetik güncellemeler ve gizli iyileştirmeler dahil olmak üzere test edilebilir durumda . Ancak Apple’ın çokça duyurulan Apple Intelligence özelliklerinin hiçbiri herhangi bir biçimde test edilebilir durumda değil. MacRumors, Apple Intelligence özellikleri için Ayarlar menülerinin iOS 18’in güncel sürümleri için Xcode Simulator’da göründüğünü ancak şimdilik bu ayarların aslında hiçbir şey yapmayan işlevsel olmayan yer tutucular gibi göründüğünü bildiriyor.

Bu durum yakında değişebilir; Apple, Apple Intelligence özelliklerinin ilk dalgasının “bu yaz” kullanılabilir olacağını söyledi. Ancak beta sürümlerinin mevcut durumu, Bloomberg’den Mark Gurman’ın Apple’ın teknoloji dünyasının üretken yapay zekaya olan yoğun ilgisine “hazırlıksız yakalandığını” öne süren raporunu destekliyor.

Apple Intelligence özellikleri geldiğinde bile kademeli olarak kullanıma sunulacak. Bazıları diğerlerinden daha erken kullanıma sunulacak. Gurman yakın zamanda yeni Siri’nin özellikle Ocak ayına kadar test edilemeyeceğini ve 2025’in başlarında piyasaya sürülmeye hazır olmayabileceğini bildirdi. Özelliklerin ilk dalgası yalnızca ABD İngilizcesi’nde çalışacak ve bunların çoğunu yalnızca nispeten yeni Apple donanımları kullanabilecek. Şimdilik bu, M serisi çipli iPad’ler ve Mac’ler veya iPhone 15 Pro anlamına geliyor, ancak muhtemelen bu yılki yeni Pro ve Pro olmayan iPhone’ların hepsi Apple Intelligence ile uyumlu olacak.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -