14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaİşlemciIntel Core i9-14900KS: 6,2 GHz P-Core Turbo

Intel Core i9-14900KS: 6,2 GHz P-Core Turbo

Intel’in son birkaç nesil masaüstü işlemcileri için “KS” adı altında daha yüksek saat hızına sahip, özel sürüm bir piyasaya sürüyor. Intel, 14. Nesil Core ailesi için aylardır heyecanla beklenen ve nihayet lansmanı yapılan Core i9-14900KS’nin duyurusu ile bu geleneği sürdürüyor. Intel Core i9-14900KS, 6,2 GHz’e kadar P-Core turbo saat hızlarına sahip özel sürüm bir işlemci, bu da onu en azından reklamı yapılan frekanslar açısından dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi yapıyor.

Intel, en yeni KS işlemcileriyle, şirketin artık saygın Raptor Lake 8+16 silikonuyla neler başarılabileceği konusunda sınırları zorluyor. En üst seviyede saat hızlarında 200 MHz’lik ilave bir artışla Intel, meraklılara rakipsiz masaüstü performansı sunmanın yollarını arıyor. Aynı zamanda, bu, RPL 8+16 kalıbının “amiral gemisi” konfigürasyonunun 4. yinelemesi. Intel’in oldukça fazla elektriğe ve 689 dolarlık faturaya ihtiyaç duyan bu işlemcisi özellikle donanım meraklılarına hitap ediyor.

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -