21.4 C
İstanbul
23 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaİşlemciIntel N250: Düşük Güç Tüketimi, 4 çekirdek ve 4 iş parçacığı, 1,2...

Intel N250: Düşük Güç Tüketimi, 4 çekirdek ve 4 iş parçacığı, 1,2 GHz frekans

Son bilgiler, Intel’in yeni “Twin Lake” serisinin bir parçası olan N250 işlemcisini yakında piyasaya süreceğini ortaya koyuyor. Bu düşük güçlü işlemci, N200 “Alder Lake-N” serisinin yerini alacak ve düşük maliyetli dizüstü bilgisayarlarda, ince istemcilerde, yerleşik sistemlerde, kiosklarda, satış noktası terminallerinde, NAS’ta (Ağa Bağlı Depolama) kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış.

Intel N250, önceki modellere benzer bir Ring Bus düzeni kullanan, ancak gelişmiş bilgi işlem yetenekleri için bir E-çekirdek kümesi sunan tek yongalı bir mimariyle geliyor. Bu yeni işlemci dört çekirdek ve dört iş parçacığıyla çalışacak ve 1,2 GHz temel saat frekansı sağlayacak. Alder Lake-N serisinde kullanılan “Gracemont” çekirdeklerinin aksine N250, “Skymont” E-çekirdek kümesini içerecek, ancak “Skymont” E çekirdeklerinin ayrıntılı özellikleri şu anda kapsamlı bir şekilde açıklanmadı.

N250’nin üretimi, en yeni Intel Core ve Xeon işlemcilerde kullanılan gelişmiş işlem düğümünün aynısını kullanıyor. “Skymont” E-çekirdeklerinin, işlemcinin eşit çekirdek ve iş parçacığı sayıları yapılandırmasıyla uyumlu olan hiper iş parçacığı teknolojisini desteklemediğini unutmamak önemlidir.  Bu işlemci serisi, temel performans ihtiyaçlarından ödün vermeden verimli güç yönetimi gerektiren cihazları hedef alıyor. N250, özellikle enerji verimliliği ve düşük maliyetin öncelikli olduğu ortamlar için uygundur; bu da onu, bütçe dostu ve enerji bilincine sahip bilgi işlem çözümlerine odaklanan üreticiler ve geliştiriciler için ideal bir seçim haline getiriyor.

Intel’in N250 ile yaptığı stratejik güncelleme, N serisi işlemcilerin karakteristik özelliği olan uygun fiyat ve düşük güç tüketimini korurken, giriş seviyesi bilgi işlem cihazlarının performansını artırmayı amaçlıyor. Bu tanıtımın, taşınabilir cihazlardan ticari sistemlere kadar geniş bir uygulama yelpazesine hitap ederek Intel’in düşük güçlü işlemci pazarındaki varlığını güçlendirmesi bekleniyor.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -