31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaDonanımVeri merkezlerine 4. Nesil EPYC işlemciler ile doping

Veri merkezlerine 4. Nesil EPYC işlemciler ile doping

AMD, bulut, kurumsal ve HPC alanlarında benzersiz performans, lider enerji verimliliği ve yeni nesil mimari sunan 4. Nesil AMD EPYC işlemcileri ile veri merkezi alanındaki liderliğine devam ediyor.

Modern veri merkezi işleyişi evrim geçiriyor. Bulut ortamları ile birlikte daha fazla performans ve esneklik gerektirirken, artan enerji maliyetleri ve kısıtlı veri merkezi alanı gibi enerji verimli çözümlere olan ihtiyaç artıyor. 4. Nesil AMD EPYC işlemci, müşterilere aşağıda sıralanan birçok özelliği sağlayarak bu ihtiyaçları karşılamak için önemli çözümler sunuyor.

  • Rakiplerine kıyasla 2,8 kata kadar daha fazla performans ve yüzde 54’e kadar daha az güç tüketimi
  • Performans ve verimlilik için destek sunulması
  • Verilerin güvende tutulmasına yardımcı olma
  • En son endüstri özellikleri ve mimarilerini sunması
  • AMD EPYC işlemcilerin sahip olduğu 300’den fazla dünya rekorundan oluşan büyüyen bir portföy
  • Veritabanı, sanallaştırma, AI/ML, HPC ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli iş yüklerini kapsayan eksiksiz yazılım ve donanım ekosistemi desteği

Ekosistem Desteği: Pazar segmentlerini ve çeşitli uygulamaları kapsayan 4. Nesil AMD EPYC işlemciler, eksiksiz bir bulut, kurumsal, donanım ve yazılım ekosistemi tarafından destekleniyor. Dell Technologies, Google Cloud, HPE, Lenovo, Microsoft, Oracle Cloud Infrastructure, Supermicro ve VMware dahil olmak üzere çok sayıda bulut, yazılım ve OEM iş ortağı, desteklerini göstermek için AMD ile birlikte çalışıyor.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -