32.9 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaDonanımBenQ, 4K Mini LED Oyuncu monitörü MOBIUZ EX321UX'i tanıttı

BenQ, 4K Mini LED Oyuncu monitörü MOBIUZ EX321UX’i tanıttı

BenQ yeni nesil MOBIUZ oyun monitörlerinden EX321UX modelini tanıttı. Bu model BenQ’nun tamamen yeni PixSoul Motoru ile geliyor. Bu teknoloji, oyun odaklı renk modları oluşturmak için BenQ’nun Oyun Renk Veritabanından yararlanıyor ve parlaklık ve kontrastı gerçek zamanlı uyarlamak için yapay zekadan faydalanıyor.

EX321UX, HDR1000 için 1000 nit en yüksek parlaklık sunan en son Mini LED (1ms GtG) panelini kullanıyor. 1.152 yerel karartma bölgesiyle sağlanan hiper gerçekçi bir kontrast spektrumuna ve hem P3 hem de Adobe RGB renk gamının %99’unu da kapsıyor. Yeni MOBIUZ serisi, 4K/144hz (konsollarda 120hz) görsel şölene ek olarak benzersiz görsel-işitsel efektler de sağlayan 7.1 kanala kadar surround ses için BenQ’nun ilk yerleşik eARC’ını da içeriyor. BenQ’nun popüler oyunlar için özel olarak hazırlanmış ön ayarlara sahip profil paylaşım platformu Color Shuttle her senaryo için kullanıcılara seçenek sunarken KVM sayesinde ise birden fazla konsol, bilgisayar ve kaynak cihazı da kontrol edilebiliyor.

Yeni nesil MOBIUZ oyun monitörleri, kapsamlı ergonomi ve Eye-Care Teknolojisinden yararlanan şaşırtıcı derecede ayrıntılı görseller, sürükleyici ses ve rahat bir oyun deneyimi ile konsol oyun deneyimini bir arada sunmayı hedefliyor. EX321UX modelinin Temmuz ayı sonunda İngiltere ve Avrupa’da satışa sunulması bekleniyor. Fiyat konusunda ise henüz bir bilgi bulunmuyor.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -