14.1 C
İstanbul
22 Nisan 2024 Pazartesi
No menu items!
Ana SayfaGPUYeni Radeon RX 7000 Serisi satışa çıktı

Yeni Radeon RX 7000 Serisi satışa çıktı

AMD‘nin RX 7000 serisi için duyurduğu yeni grafik kartları AMD Radeon RX 7800 XT ve Radeon RX 7700 XT satışa çıktı. AMD ayrıca AMD Software: Adrenalin Edition yazılımının AMD HYPR-RX ve diğer gelişmiş teknolojileri destekleyen en son sürümünü de yayınladı.

  • AMD Radeon RX 7800 XT ve Radeon RX 7700 XT – Çığır açan AMD RDNA 3 mimarisi üzerine inşa edilen yeni grafik kartları, birleşik ışın izleme ve yapay zeka hızlandırıcıları ile ikinci nesil AMD Infinity Cache teknolojisi, özel yapay zeka hızlandırma ve daha fazlasını sunuyor. Bu yeni grafik kartları inanılmaz yüksek performanslı, yüksek yenilemeli 1440p oyun deneyimleri ve rakiplerine kıyasla daha üstün bir performans sunmak için optimize edilmiştir. 

  • AMD Software: Adrenalin Edition: Yeni yazılım sürümü, üst düzey oyun deneyimlerini mümkün kılmak için yeni performans ve özellik geliştirmeleri getiriyor: 

  • AMD HYPR-RX teknolojisi – Performansa olan etkisini elde etmek için AMD Radeon Super Resolution (RSR), AMD Radeon Anti-Lag/Radeon Anti-Lag+ ve AMD Radeon Boost’un aynı anda birlikte çalışmasını sağlar.

  • AMD Radeon Anti-Lag+ – Oyun başına profil bazında Anti-Lag özelliği sağlayarak kullanıcıların giriş gecikmesini en aza indirmesini sağlar.  

AMD HYPR-RX ve AMD Radeon Anti-Lag+ teknolojileri AMD Radeon RX 7000 Serisi grafik kartları ve RDNA 3 mimarisi tabanlı entegre grafiklere sahip AMD Ryzen işlemciler tarafından destekleniyor. 

Ayrıca AMD, Radeon RX 7800 XT ve Radeon RX 7700 XT ve bu grafik kartlarıyla satılan uygun Radeon + Ryzen sistemlerinin Starfield Premium Edition hediyesine sahip olduğunu duyurmuştu. Oyunculara 30 Eylül 2023’e kadar bu modelleri ya da bu modelleri içeren hazır sistemleri aldığında,Starfield hediyesine de kavuşacaklar.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -