15.1 C
İstanbul
23 Nisan 2024 Salı
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAge of Discovery’nin İlk Güncellemesi Star Trek Online PC Sürümü için Çıktı

Age of Discovery’nin İlk Güncellemesi Star Trek Online PC Sürümü için Çıktı

Perfect World Entertainment, Cryptic Studios ile Age of Discovery’nin ilk güncellemesinin Star Trek Online’ın PC versiyonuna çıktığını ve ileri bir tarihte konsollara çıkacağını bugün duyurdu. Bugünde itibaren oyuncular, meşhur Star Trek evrenine dayan ücretsiz MMORPG’ye giriş yaparak, popüler CBS All Access dizisi (ABD dışında Netflix’ten izlenebilen) Star Trek: Discovery’nin hikayesini genişleten yepyeni içeriğe ulaşabilirler.

Star Trek fanları dizinin ikinci sezonunun gelecek yıl başlamasına kadar, Arc ya da Steam üzerinden oyuna ücretsiz olarak girip, bir Discovery dönemi Yıldız Filosu Kaptanı oluşturabilir ve Klingonlara karşı, diziden Mary Wiseman’ın seslendirdiği Cadet Sylvia Tilly ile omuz omuza savaşabilirler.

 {youtube}https://youtu.be/NwLouSEHN94{/youtube}

Bugünkü güncellemenin sadece başlangıcı olduğu Age of Discovery, gelecek güncellemelerde Star Trek Online oyuncularına daha da fazla Star Trek: Discovery içeriği getirmeye devam edecek. Kasım’da Kaptanlar, “Battle at the Binary Stars”ı konu alan, ilk “Featured Task Force Operation”a katılabilirler. Gelecek yılın başlarında da oyuncular, Star Trek Online’ın yıldönümü etkinliğinde, Discovery bölümü olan “Into the Forest I Go”da görülen, gizemli orman gezegen Pahvo’yu keşfedebilecekler. Star Trek Online’ı oynamaya başlamanın tam sırası çünkü Age of Discovery, oyunun tüm hikâye içeriğinden seviye gereksinimlerini kaldırıp yeni oyuncular için rahat bir görev akışı sunmanın yanı sıra, etkin kaptanlara yeni bir “Random Task Force Operations System,” ek “Reputation Tier”ları ve başka yeni özellikler getiriyor.

Age of Discovery 2256 yılında, Birleşik Gezegenler Federasyonunu Klingonlara karşı vahşi bir savaşa sokan “Battle at the Binary Stars”ın kısa süre sonrasında geçiyor. Yıldız Filosu Akademisi’nden yeni mezun olmuş oyuncular ilk görevleri için, bir başka öğrenci olan yakın arkadaşları Sylvia Tilly (seslendiren: Discovery’den Mary Wiseman) ile birlik olurlar. Mo’Kai Hanesi reisi ve T’Kuvma’nın kız kardeşi olan J’Ula ile yüzleştikleri hain bir Klingon saldırısıyla yolculukları bölünür. IDW çizgi romanı Star Trek Discovery – The Light of Kahless’in sayfalarından çıkan J’Ula, zeki, kurnaz ve fırsatçıdır; elindeki tüm imkanları kullanarak Federasyonun sırlarının peşine düşmüştür. J’Ula’ya karşı olan direnişin başına geçmek Yıldız Filosu Kaptanlarını, Star Trek: Discovery’de görülen Federation Space’deki Starbase 1’dan, Corvan II gezegeninin dilityum madenlerine kadar meşhur yerlere doğru, U.S.S. Glenn’in içinde unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Kaptanlar aynı zamanda birkaç yeni yüzle de karşılaşacaklar, bunlar arasında Star Trek: Enterprise’daki Thy’lek Shran’ın oğlu Thy’kir Shran (seslendiren: Jeffrey Combs) var.

Bugünkü güncellemenin çıkmasıyla Star Trek fanları, Discovery dönemi Yıldız Filosu Kaptanı oluşturup yepyeni bir başlangıç deneyimine katılarak Star Trek: Discovery’nin bir parçası haline gelebilirler. Güncelleme aynı zamanda tüm karakterler için iki yeni Discovery bölümü, Starbase 1’ı savunmak için yeni bir Task Force Operation ve yeni oyuncuların olay örgüsünün temel noktalarını öğrenebilecekleri elden geçirilmiş bir Mission Journal’ı içeriyor. İlk Age of Discovery güncellemesinin takdim ettiklerinin tam listesi şöyle:

    Discovery Dönemi Federasyon Fraksiyonu – Oyuncular yeni bir rehber kullanarak Discovery dönemi Kaptanı oluşturabilir ve 2256 yılında, “Battle at the Binary Stars”nı hemen sonrasında Yıldız Filosunu keşfedebilirler.
    İki Yeni Bölüm – Tüm fraksiyonlardan oyuncular iki yeni bölümü keşfedebilirler. Bu bölümlerde U.S.S. Glenn’e giren Klingonları püskürtmek ve Starbase 1’ı Klingon Hanesi D’Ghor’un saldırısına karşı savunmakla görevlendirilecekler.
    Yeni Task Force Operation – Star Trek Online’daki kuyruklar artık “Task Force Operation”lar olarak bilinecek. Age of Discovery’nin en yeni Task Force Operation’ı (TFO) oyuncuları Starbase 1’ı korumaları için tarih simülatörü ile 2256 yılına götürecek.
    Random Task Force Operations System – Bu yeni sistemi kullanarak rastgele seçilmiş bir TFO için sıraya girenler, iddiayı tamamlayınca alınan standart ödüllerin yanında büyük bir bonusla ödüllendirilecekler.
    Kolaylaştırılmış Mission Journal – Mission Journal, tüm Federasyon fraksiyonları için kolaylaştırdı, böylece yeni oyuncular Star Trek Online’daki ana hikâye içeriğine daha iyi erişim sağlayabilecekler. Bu, artık daha erken açılan Task Force Operations’ı etkileyecek.
    Ek Reputation Tier – Tüm reputation’lar Tier 6 olacak ve mevcut ödüllerin yükseltmelerini, artı yenilerini içerecek.

Star Trek: Discovery’nin 1. sezonu ABD’de CBS All Access, ABD dışındaki ülkelerde Netflix tarafından yayınlanıyor. 2. sezon 2019 başlarında başlayacak. Daha da fazla Discovery içeriği için, fanlar şu anda CBS All Access’te mevcut olan, Mary Wiseman ve dizinin başka oyuncuların olduğu dört bölümlü mini diziyi izleyebilirler.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -