19.2 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD yapay zeka stratejilerini açıkladı

AMD yapay zeka stratejilerini açıkladı

AMD veri merkezi ve yaygın yapay zekanın geleceğine yönelik özel bir sunum düzenledi. Firmanın bu konulardaki vizyonu açıklandığı gibi bilgi işlemin geleceğini şekillendirecek ürünler, strateji ve ekosistem ortaklarının sergilendiği bir dizi önemli duyuruya da imza atıldı. 

Öne çıkan duyurular şu şekilde;

  • Modern Veri Merkezi:  AMD, bulut, genel amaçlı ve teknik bilgi işlemin çeşitli ihtiyaçlarını karşılayan yüksek performanslı CPU’lardan oluşan lider portföyünü genişletiyor.

    • 4. Nesil EPYC CPU’lar tarafından desteklenen yeni Amazon Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) M7a örnekleriyle sunucu CPU’larında liderliğini sürdürdü.

    • Bulut tabanlı bilişim için 4. Nesil AMD EPYC 97X4 işlemcisi (eski kod adı “Bergamo”) tanıtıldı.

    • Teknik bilgi işlem için AMD 3D V-Cache teknolojisine sahip 4. Nesil AMD EPYC işlemcisi (eski kod adı “Genoa-X”) tanıtıldı.

  • AMD Yapay Zeka Platformu – Yaygın Yapay Zeka Vizyonu: AMD, PyTorch ve Hugging Face ortaklarıyla birlikte yazılım ekosistemindeki ivmenin yanı sıra üretken yapay zeka için dünyanın en gelişmiş hızlandırıcısı olan AMD Instinct MI300X hızlandırıcısını tanıttı.

  • Ağ İletişimi: AMD, müşterilerine mevcut nesil ürünlere kıyasla daha yüksek performans ve güç verimliliği sunmayı amaçlayan “Giglio” kod adlı yeni nesil DPU yol haritasının altını çizdi
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -