20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024 Salı
No menu items!
Ana SayfaHaberlerFinal Fantasy VII Remake, 100GB yükleme boyutuyla geliyor!

Final Fantasy VII Remake, 100GB yükleme boyutuyla geliyor!

Final Fantasy hayranlarının seride belki de en çok sevdikleri oyun olan Final Fantasy VII’nin yeniden yapımı bildiğiniz üzere bir süre PlayStation 4 özel oyunu olarak 10 Nisan‘da raflardaki yerini alacak. Çıkışına sayılı günler kala Final Fantasy VII Remake‘in Blu-ray kapağı da oyuncular ile paylaşıldı.

Disk kutusunun arka kapağında yer alan bilgilere göre oyun PS4’te 100 GB yükleme alanı isteyecek. 1 TB ile gelen standart konsolları düşündüğümüzde bu alanın 10’da 1’ini Final Fantasy VII Remake‘e ayırmak zorunda kalacağız. Elbette hayranların bu durumu çok da kafaya takacaklarını sanmıyorum. Gelsin de 500 GB kaplasın!

Devasa yükleme boyutlarıyla bizleri şaşırtan diğer oyunları da kısaca hatırlayalım:

  • Call of Duty: Modern Warfare 175GB
  • Destiny 2 – 165GB
  • Red Dead Redemption 2 – 100GB+
  • Final Fantasy 7 Remake – 100GB
  • Final Fantasy XIV – 80GB+
  • Final Fantasy XV – 50GB+
  • The Witcher 3 – 50GB

Final Fantasy VII Remake unutulmaz karakterleri, hayretlere düşüren hikâyesi ve efsanevi savaşlarıyla akıllara kazınan orijinal oyunun bir tekrar yapımı. Projesinin bu ilk, bağımsız oyununun hikâyesi, ekibin Midgar’dan kaçışını konu alıyor ve orijinal FINAL FANTASY VII’de Midgar’da yaşanan olayları daha derinlemesine işliyor. 

 {youtube}https://youtu.be/xOA5GwRcBks{/youtube}

Dünya, gezegenin yaşam gücünü mako enerjisi halinde kontrolü altında tutan bir şirket olan Shinra Electric Power Company’nin hâkimiyetinde. Midgar kentinde, Shinra’nın elit SOLDIER biriminin eski üyesi ve artık bir paralı asker olan Cloud Strife, kendisini bekleyen inanılmaz sonuçtan bihaber, Avalanche isimli direniş grubuna destek oluyor.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -