15.1 C
İstanbul
23 Nisan 2024 Salı
No menu items!
Ana SayfaHaberlerMSI yeni GeForce RTX SUPER Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

MSI yeni GeForce RTX SUPER Serisi Ekran Kartlarını Duyurdu

MSI, NVIDIA’nın yeni SUPER GPU’larına sahip yepyeni ekran kartı ailesini duyurdu. Sıradışı bir termal tasarımla gelen MSI GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER serisi, yüksek çekirdek ve bellek hızları ile oyunlarda performans artışı sunuyor. GeForce RTX 2060 SUPER ekran kartları GAMING, ARMOR, VENTUS ve AERO ITX modellerinde, GeForce RTX 2070/2080 SUPER ise yalnızxa GAMING TRIO ve VENTUS modellerinde yer alacak.

Yakın zamana kadar sadece önceden hesaplanmış verilerle kullanılan ışın izleme tekniği, ışığın fiziksel davranışını taklit ederek gerçekçi ışıklandırma yaratıyor. NVIDIA’nın GeForce RTX serisi ile birlikte gerçek zamanlı hale gelen Ray Tracing teknolojisinin uygulamaları gelecekte çok daha yaygın olarak kullanılacak. Yakında çıkacak olan önemli oyunların bazılarında da gerçek zamanlı Ray Tracing kullanılacağı duyuruldu. DLSS ile birlikte oyuncular artık yüksek çözünürlük ve ayarları yüksek kare hızlarında kullanma olanağına kavuşacak ve çok daha yüksek bir oyun deneyimi yaşayacaklar.

GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER GAMING Serisi: Sert Oyna, Sessiz İlerle

GeForce RTX 2070/2080 SUPER GAMING TRIO, MSI’ın güçlü 3 fanlı ekran kartının muhteşem dönüşünü müjdeliyor. GeForce RTX 2070/2080 SUPER GAMING TRIO ve GeForce RTX 2060 SUPER GAMING kartlarda daha da geliştirilen TRI FROZR/TWIN FROZR 7 tasarımı,  hem geleneksel, hem de dağıtıcı fan kanatlarını bir arada kullanan TORX 3.0 fanlar sayesinde büyük miktarda hava akımı üretiyor. GeForce RTX 2070/2080 SUPER GAMING TRIO’nun büyüklüğü, performansı ile denk. Diğer taraftan GeForce RTX 2060 SUPER GAMING boyut olarak daha küçük olmasına karşın hırçın bir performansa sahip. Her iki kart da MSI Dragon Center yazılımı ile kontrol edilen yerleşik Mystic Light RGB ışıltısına sahip.

 • TORX FAN 3.0: Üstün sessizlik – Dağıtıcı fan kanatları ve geleneksel fanların bir arada kullanımı ile çok daha etkin soğutma 
 • Zero Frozr Teknolojisi- Düşük yük altında fanlar tamamen durarak sessiz bir çalışma ortamı sağlar.
 • Güçlendirilmiş PCB– Daha kalın bakır katmanlar sayesinde devre kartı üzerinden geçen sinyaller daha saf ve daha güçlü.
 • Sağlam Termal Çözüm – Aerodinamik özellikleri ve yapısal sağlamlığı ile termal modül bükülmeleri engellerken aynı zamanda soğutma performansını da arttırır.
 • Güçlü Soğutma Plakası– Güç ileten bileşenleri kapatan adanmış aluminyum plaka ile doğrudan soğutma ve optimize performans.
 • Termal Destekler– Bol miktarda termal yastık ile bileşenlerin soğutma bloğuna ısı iletimi arttırılarak soğutma performansı maksimum seviyeye çıkarıldı.
 • Yoğun Soğutma – PCB üzerine sıkıca yerleştirilen heatsink çok daha yüksek ısı giderimi sağlarken kartın fiziksel sağlamlığını da arttırır. 
 • Dinamik Arka Plaka – Kartın dayanıklılığını arttıran arka plaka aynı zamanda pasif soğutma sağlar. Termal yastıklar yardımıyla ısıyı iletir, delikler sayesinde hava akışını destekler.
 • Dragon Center – MYSTIC LIGHT özellikleri de dahil olmak üzere tüm MSI Gaming ürünlerinin işlevlerini tek yazılım içinden kontrol edebileceğiniz ortak bir platform. 

GeForce RTX 2060 SUPER ARMOR Serisi: Oyunda Tarzını Konuştur

MSI GeForce RTX 2060 SUPER ARMOR çift fanlı termal performansın haklı başarısı ile ortaya çıktı ve bu konsepti bir adım öteye götürerek karışıma biraz da Heavy Metal ruhu ekledi. Yeni ARMOR termal tasarımı TORX Fan 2.0, arttırılmış soğutma performansı için daha yoğun hava akışı ve hava basıncı sunuyor. Nikel kaplamalı bakır taban, yüksek verimliliğe sahip soğutma boruları ile grafik işlemciden daha yüksek miktarda ısı alıyor ve daha hızlı dağıtıyor. MSI’ın Zero Frozr teknolojisi sayesinde, internette gezinme veya hafif oyunlar gibi düşük işlem yüklerinde fanlar durarak tamamen sessiz bir çalışma ortamı sağlıyor.

 • TORX Fan 2.0 – Dağıtıcı fan kanatları ve geleneksel fanların bir arada kullanımı ile çok daha etkin soğutma.
 • Mastery of Aerodynamics –  Heatsink daha verimli ısı dağıtımı için optimize edildi. Sıcaklık daha düşük, performans daha yüksek. 
 • Oyunda tarzını konuştur – Gelişmiş kalkan tasarımlarından esinlenen bir yapı; son derece şık siyah-beyaz bir görünüm.
 • Güçlendirilmiş PCB– Daha kalın bakır katmanlar sayesinde devre kartı üzerinden geçen sinyaller daha saf ve daha güçlü.
 • Yoğun Soğutma – PCB üzerine sıkıca yerleştirilen heatsink çok daha yüksek ısı giderimi sağlarken kartın fiziksel sağlamlığını da arttırır.
 • MYSTIC LIGHT özellikleri de dahil olmak üzere tüm MSI Gaming ürünlerinin işlevlerini tek yazılım içinden kontrol edebileceğiniz ortak bir platform.

GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER VENTUS Serisi: Sessiz ve Serin

Siyah ve gümüş renkleri, çift fanlı soğutma tasarımı ile GeForce RTX 2060/2070/2080 SUPER VENTUS serisi, eşsiz bir görünüm arayan oyuncular ve kasa tasarımcıları için mükemmel seçim. MSI’ın klasik TORX Fan 2.0 çözümü arttırılmış soğutma performansı için daha yoğun hava akışı ve hava basıncı sunuyor. Doğrudan temaslı heatpipe tasarımı ise GPU üzerindeki ısının soğutma bloğuna hızla ve verimli olarak iletilmesini sağlıyor.

 • TORX Fan 2.0 –  Dağıtıcı fan kanatları ve geleneksel fanların bir arada kullanımı ile çok daha etkin soğutma.
 • Üstün tasarım – Çift fanlı tasarımda yeni bir soluk. Sert köşeleri ve doğal renkleri ile her kasaya uyum sağlar.
 • Doğrudan Temaslı Heat Pipe tasarımı – Tabanda kalınlığı 6mm’yi buluan bakır soğutma boruları ile maksimum ısı transferi. 
 • Güçlendirilmiş PCB– Daha kalın bakır katmanlar sayesinde devre kartı üzerinden geçen sinyaller daha saf ve daha güçlü.
 • Termal Destekler– Bol miktarda termal yastık ile bileşenlerin soğutma bloğuna ısı iletimi arttırılarak soğutma performansı maksimum seviyeye çıkarıldı.

GeForce RTX 2060 SUPER AERO ITX: Avuç içinde Dev Performans

En fazla 174mm uzunluğa sahip yeni AERO ITX modelleri ufak boyutlarına rağmen performansta ailenin daha büyük üyeleri kadar güçlü. MSI AERO ITX, standart bir ekran kartından çok daha az yer kapladığı için ufak form faktörlü sistemler ve HTPC’ler için mükemmel seçim. Akla sığmayacak bir performans, avuç içine sığacak bir boyutla her kasa tipi için ideal

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -