14.4 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerSonic the Hedgehog en iyi gişe yapan oyun uyarlaması film oldu

Sonic the Hedgehog en iyi gişe yapan oyun uyarlaması film oldu

Paramount Pictures‘ın imzasını taşıyan Sonic the Hedgehog‘un beyazperde uyarlaması Amerika’da vizyona girdiği ilk üç günde 57 milyon dolarlık gişe geliri elde ederek Detective Pikachu’nun 54.3 milyon dolarlık gelirini geride bıraktı. Böylece oyun dünyasının ikonik maskotu Sonic, en iyi gişe yapan oyun uyarlaması film ünvanını kazanmış oldu.

{youtube}https://youtu.be/FuNThJcm9O4{/youtube}

Sonic the Hedgehog filminin yıldızlarından biri olan Jim Carrey, 2003 yılında Bruce Almighty ile 67.9 milyon dolar hasılat elde etmişti. Sonic’in 4. günündeki hasılatı ise 68 milyon dolara ulaşmış durumda. Film sayesinde Jim Carrey de kendi rekorunu kırmış oldu. Buna ek olarak Sonic markasının 5 milyar dolardan fazla geliri olduğunu hatırlatalım.

{youtube}https://youtu.be/f9Z7H7B7qmo{/youtube}

Ülkemizde KİRPİ SONIC ismiyle vizyonda olan film, SEGA’nın tüm dünyada satış rekorları kıran ve küstahlığıyla ünlü, parlak mavi bir kirpinin canlandırıldığı video oyunu serisine dayanıyor. Film, yeni bulduğu arkadaşı Tom Wachowski’yle (James Marsden) birlikte hayatın zorluklarıyla karşılaşan Sonic’in talihsiz maceralarını konu alıyor. Sonic ve Tom, kötü Dr. Robotnik’in (Jim Carrey) Sonic’i yakalamasına ve sınırsız gücünü dünya egemenliğini ele geçirmek için kullanmasına engel olmaya çalışmak üzere güçlerini birleştiriyorlar.

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -