31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaOyunStar Citizen'da 600'den Fazla Hesap Askıya Alındı

Star Citizen’da 600’den Fazla Hesap Askıya Alındı

Star Citizen'da eşya çoğaltma hilesi kullanan 600'den fazla hesap askıya alındı, yasadışı kazançlar silindi.

Star Citizen’da, oyuncuların eşya çoğaltma hilesini kullanarak daha fazla oyun içi para kazandıkları ve uzay MMO’sunun ekonomisini bozdukları keşfinin ardından 600’den fazla hesap askıya alındı.

Cloud Imperium Games’in Soruşturması

Star Citizen’ın yayıncısı Cloud Imperium Games, oyuncu şikayetleri ve ipuçları üzerine başlattığı soruşturmada, Alpha United Earth Currency’nin 3.23.1a sürümünde birden fazla hile kullanıldığını tespit etti. Bu hilelerin hepsi çözüldü. Hile yapan hesaplar askıya alınırken, oyunun ekonomisini eski haline getirmek için yasadışı para birimi de kaldırıldı.

Oyunun Bütünlüğü ve Hileyle Mücadele

Cloud Imperium Games’in oyuncu ilişkileri kıdemli direktörü Will Leverett, oyunculara yazdığı bir notta, “Hile ve istismar, oyunumuzun bütünlüğünü ve Star Citizen’ı inşa etmemize yardımcı olan sadık destekçilerimizin çabalarını zayıflatır,” dedi. “Bu tür eylemleri ciddiye alıyoruz ve hile ve istismara karşı sürekli olarak ek önlemler geliştiriyoruz.”

Leverett, oyunun 12 yıllık geliştirme sürecinin bu aşamasında hilelerin “muhtemelen ortaya çıkacağını” belirtti.

Star Citizen’ın Güncel Durumu

Star Citizen, resmi olarak tamamlanmamış olmasına rağmen, esas olarak oyun içi uzay gemileri ve diğer eşyaların satışı yoluyla geliştirme için 700 milyon dolar topladı. 2012 yılında bir Kickstarter kampanyası ile duyurulan oyun, tamamlanmamış durumu, özelliklerin sürekli eklenmesi ve Cloud Imperium’un büyük vaatleri yerine getirememesi nedeniyle sürekli eleştiriler aldı.

Oyunun en son sürümü olan 3.23, Mayıs ortasında piyasaya sürüldü. “Adventure Beckons” adı verilen bu sürüm, oyunun dünyalarına bazıları düşmanca olan veya avlanabilen yerel vahşi yaşamı getirdi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -