31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaAppleM4 iPad Pro Overclocking! Sıvı Nitrojen Soğutma Sayesinde Geekbench 6'da 4.000 Puan...

M4 iPad Pro Overclocking! Sıvı Nitrojen Soğutma Sayesinde Geekbench 6’da 4.000 Puan Bariyerini Aştı

Apple , M4’ün Geekbench 6 listelerinde  son zamanlarda üst sıralarda yer alıyordu, ARM yonga seti alanında, özellikle tek çekirdek bölümünde, rakipsizdi. Bazıları bu sonuçlardan memnun değil ve en yeni iPad Pro modellerinin, Geekbench’de 4.000 puan elde eden, kırılması biraz zaman alacak bir rekora ulaşmasını sağlamak için büyük çaba harcadılar ve Apple iPad Pro M4’ü sıvı nitrojen ile soğutarak rekoru kırdılar. Umarız bu da bir “iPad Overclocking” çılgınlığı başlatmaz.

Geekbench 6’da yeni bir rekor elde etmesine rağmen, ek ayrıntılar Apple’ın M4 iPad Pro’nun yalnızca 4,41 GHz’de çalıştığını ortaya koyuyor M4’ün performans çekirdeklerinin maksimum çalışma frekansı zaten 4,40 GHz ve çevrimiçi yayınlanan Geekbench 6 sonuçlarına göre, bu overclocking denemesini yapan Geekerwan ve ekibi tarafından kullanılan sıvı nitrojenle bu saat hızı yalnızca 4,41 GHz’e ulaştı .

Frekanstaki bu hafif artış, iPad Pro’nun kıyaslamada 4.000 puan sınırını aşmasına yetti ve Apple, M4 Pro ve M4 Max’i resmi olarak tanıtana kadar muhtemelen kırılamayacak yeni bir rekor kırdı.

Bu overclocking denemesi Türkiye’de yapılsaydı kolayca “Attığınız taş, ürküttüğüz kurbağaya değmez.” gibi yorumlar gelebilirdi 🙂

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -