14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaMobilGoogle Pixel 9'un bu sonbaharda üç farklı boyda geliyor

Google Pixel 9’un bu sonbaharda üç farklı boyda geliyor

Google, 2024 yılında akıllı telefon stratejisini, yaklaşmakta olan Pixel 9’un üç farklı modelini piyasaya sürerek değiştirmeyi planlıyor.

Google, 2019 yılına kadar daha büyük Pixel’leri için XL markasını kullanmıştı ancak tek boyutlu Pixel 5 ile bu marka ortadan kalktı ve şirket 2021’den itibaren “Pro” ismine geçiş yaptığında da öyle kaldı. Artık Google’ın daha fazlasını takip edeceği anlaşılıyor. Bir iPhone stratejisi uygulayarak Pro katmanını iki farklı boyuta böldük ve bu durumda XL adını yeniden canlandırmak mantıklı olacaktır. Standart Pixel 9, düz kenarları (kavisli Pixel 8 ve 8 Pro’nun aksine) ve her yıl daha yuvarlak hale gelmeye devam eden ekran köşeleriyle önceki sızıntıların tasarımına uyuyor.

Pixel 9 Pro XL: 6,5 inç ekran
Pixel 9 Pro: 6,1 inç ekran
Pixel 9: 6,03 inç ekran

Mevcut Pixel 8 Pro’nun 6,7 inç ekrana sahip olması nedeniyle bu aslında XL modeli için hafif bir azalma anlamına geliyor . Ancak bazı insanlar için 8 Pro çok büyük bir telefon, dolayısıyla Google daha iyi bir denge kurmaya çalışıyor olabilir. Her iki “Pro” Pixel 9’un arkasında üçlü kamera sistemi yer alacak. Dolayısıyla, Google’ın en iyi fotoğrafçılık özelliklerini daha kompakt bir boyutta sunmasını sabırla bekliyorsanız, bu sizin anınız olabilir.

Yeni amiral gemisi Pixel’lere hâlâ aylarca uzakta olduğumuzu ve Google’ın ilk önce odaklanması gereken başka cihazlar olduğunu unutmayın. Şimdi ve ekim ayları arasında Pixel 8A ve Pixel Fold 2’yi görmeyi bekleyebilirsiniz ; her ikisi de şirketin mayıs ayındaki I/O açılış konuşmasında duyurulabilir. Gelecek yıla hızlı ilerlersek teorik olarak Pixel 9A’yı görebiliriz, bu da o neslin toplamda dört farklı versiyonu anlamına gelir.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -