14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaMobilYeni Micron UFS 4.0 flash bellek yongaları telefonlarda 4300MB/s hız

Yeni Micron UFS 4.0 flash bellek yongaları telefonlarda 4300MB/s hız

Micron, mobil cihzlar için UFS 4.0 flaş bellek yongalarını tanıttı.
Micron’un UFS 4.0 mikroçipleri, 232 katmanlı 3D TLC NAND yongalarına dayanıyor ve sadece 13 x 9mm boyutlarında. Micron, mobil cihaz üreticilerinin daha büyük bataryalı ürünlerine olan taleplerini karşılamak için yongaların boyutunu küçülttüğünü söylüyor.
Yeni mikroçipler, ABD, Çin ve Güney Kore’deki laboratuvarlardaki uzmanların ortak çalışmasının bir ürünü ve 1 TB kadar kadasite sunarken aynı zamanda 4300 MB/s varan hızlarıda vaadediyor.

Yeni mikroçipler, geçen yılın haziran ayında piyasaya sürülen Micron’un UFS yongalarına göre %20 daha küçük ancak bu boyut azaltmanın enerji tüketimini azalttığını ancak genel performansta herhangi bir kayba yol açmadığını belirtiyor. MicronOEM cihaz üreticilerine UFS 4.0 bellek yongalarının örneklerini teslim etmeye başladı. Şirket, 256 GB, 512 GB ve 1 TB kapasitelerinde yongalar sunuyor, böylece cihaz üreticileri daha fazla depolama seçeneği sunabilir.

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -