31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaYapay ZekaCharacter.AI, Telefon Görüşmesi Gibi Yapay Zeka Karakterleriyle Konuşma Özelliğini Tanıttı

Character.AI, Telefon Görüşmesi Gibi Yapay Zeka Karakterleriyle Konuşma Özelliğini Tanıttı

Yapay zeka karakter oluşturma aracı Character.AI, kullanıcıların yapay zeka karakterleriyle telefon görüşmesi yapar gibi konuşmalarını sağlayan yeni özelliği Character Calls'u duyurdu.

AI karakter oluşturma aracı Character.AI, X platformunda yaptığı bir paylaşımda Character Calls özelliğini tanıttı. Diğer Ses özelliklerine katılan Character Calls, kullanıcıların yapay zeka karakterleriyle telefon görüşmesi yapıyormuş gibi konuşmalarına olanak tanıyor.

Character Calls: Yeni Bir Etkileşim Yolu

Bu özellik, kullanıcıların dil becerilerini geliştirmelerine, mülakat tekniklerini üzerine çalışmasına, RPG’ler planlarken zorlu konuşmaları simüle etmelerine veya epik hikayeler oluşturmak için karakterlerle gerçekten konuşmalarına olanak tanıyacak şekilde tasarlandı.

Character.AI’de kullanmak için karakterin platform içinde oluşturulması gerekiyor ve ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli seçenekler oluşturabilirsiniz. Lansman gönderisinde gösterilen bazı karakter örnekleri arasında yazma becerilerini geliştirmek için neşeli bir şair, kurgusal bir soruşturmayı haritalamak için Dedektif Haywire ve Fransızca pratiği yapmak için beret takan Émile bulunuyor.

Character.AI Nedir?

Character.AI ile ilk kez karşılaşıyorsanız, bu web tabanlı yapay zeka chatbot uygulaması, metin yanıtları oluşturmak için doğal dil modellerini kullanır. Platform, kurgu, tarih ve günümüzün ünlü kişilerinden karakterler oluşturmayı sağlar.

Çeşitli yapay zeka karakter oluşturma uygulamaları varken, Character.AI, insan benzeri yanıtları kopyalama yeteneğiyle bilinir. Ayrıca, aynı anda birden fazla botla konuşmayı destekleyerek geniş bir çok kişili etkileşim olanağı sunar.

Eski Google AI geliştiricileri Noam Shazeer ve Daniel De Freitas tarafından geliştirilen Character.AI, Eylül 2022’de beta olarak piyasaya sürüldü. Tanıtıldığından bu yana, ChatGPT’den sonra en popüler yapay zeka chatbotlarından biri haline geldi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -