31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaEkran KartıAsus'tan Yenilenmiş RX 6600 Dual V3 Grafikkartı

Asus’tan Yenilenmiş RX 6600 Dual V3 Grafikkartı

AMD'nin RX 6600 grafikkartı, üç yıl önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, $200 fiyat noktası sayesinde hala en iyi grafikkartlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu devam eden çekiciliği nedeniyle Asus, RX 6600 Dual giriş seviyesi kartının üçüncü versiyonunu tanıttı. Yeni model, yenilenmiş ve daha küçük bir kaplamaya sahip.

AMD’nin RX 6600 grafikkartı, üç yıl önce piyasaya sürülmüş olmasına rağmen, $200 fiyat noktası sayesinde hala en iyi grafikkartlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu devam eden çekiciliği nedeniyle Asus, RX 6600 Dual giriş seviyesi kartının üçüncü versiyonunu tanıttı. Yeni model, yenilenmiş ve daha küçük bir kaplamaya sahip.

Yenilenen Tasarım

Yeni model, RX 6600 Dual V3 olarak biliniyor ve Asus’un yaptığı tüm değişiklikler kaplama ve fanlarla ilgili. Asus, kaplamayı “modern standartlara” uygun olarak güncelleyerek, daha yeni Dual serisi kartlarının görünümünü yansıtan bir tasarım kullandı. Önceki RX 6600 Dual modelleri, mat siyah bir kaplama ve şık açısal tasarımlar ile dikkat çekiyordu. Kaplamanın üzerinde sadece sol üst fanın üzerinde küçük açısal bir gümüş parça bulunuyordu.

Asus, yeni Dual V3 tasarımında bu agresif unsurların tümünü kaldırdı. Kaplama, artık beyaz grafikler ve alt kısımda küçük bir beyaz Radeon logosu ile tamamen düz bir yüzeye sahip.

Boyut ve Fan Tasarımı

Asus’un yeni kaplamasının en iyi yanı, kartın genel boyutunu azaltmasıdır. RX 6600 Dual V3, seleflerine göre daha küçük hale geldi. Eski model 243 x 134 x 43 mm ölçülerindeyken, yeni model 219.2 x 121.2 x 40.5 mm ölçülerindedir. Bu, yeni modelin 2.5 yuvalık bir kart yerine 2.1 yuvalık bir kart olmasını sağlar.

Asus ayrıca RX 6600 Dual V3’ün fanlarını da güncelledi. Yeni kart, 9 bıçaklı bir fan tasarımına sahipken, selefi 11 bıçaklı fanlar kullanıyordu. Fan bıçakları kendi başlarına daha iyi veya daha kötü performans gerektirmez, ancak Asus muhtemelen 9 bıçaklı tasarımı daha iyi soğutma sağlamak için optimize etmiştir. Her iki fan mimarisi de oldukça benzerdir; yeni 9 bıçaklı fanlar, selefi gibi aynı çift rulmanlı tasarım ve axial-tech fan tasarımına sahiptir. (Asus, 9 bıçaklı fanların gerçekten 11 bıçaklı fanlardan üstün olup olmadığını belirtmedi.)

Teknik Özellikler

Bu değişikliklerin ötesinde, V3 ile selefleri arasında her şey aynı kalmaktadır. Asus muhtemelen daha küçük kaplamayı telafi etmek için RX 6600 Dual V3’ün soğutucusunu güncelledi, ancak GPU üreticisi bu konuda bir ayrıntı vermedi. Saat hızı ve görüntü çıkışları V3’te selefi ile aynıdır, 2941MHz artırma saat hızı, üç DisplayPort 1.4a konektörü ve tek bir HDMI 2.1 portu sunar. Güç, tek bir 8 pinli güç konektörü ile desteklenir.

Asus’un yenilenmiş RX 6600 Dual V3 modeli, daha kompakt ve modern tasarımı ile giriş seviyesi grafikkartı pazarında dikkat çekmeye devam ediyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -