14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaYapay Zeka'X, Grok sohbet botunu premium abonelere sunuyor

‘X, Grok sohbet botunu premium abonelere sunuyor

X, Elon Musk’ın geçen ay daha fazla ücretli kullanıcıya genişlemeyi açıklamasının ardından xAI’nın Grok sohbet botuna erişim sunuyor. Şirket, destek sayfasında yalnızca Premium ve Premium+ kullanıcıların seçili bölgelerde sohbet botuyla etkileşim kurabileceğini belirtti.

Geçen yıl Musk’ın xAI, Grok’u duyurduktan sonra, sohbet botunu aylık 16 dolar veya yıllık 168 dolar abonelik ücreti ödeyen Premium+ kullanıcılara sunmuştu. En son güncellemeyle, aylık 8 dolar ödeyen kullanıcılar da sohbet botuna erişebilir. Kullanıcılar Grok ile “Normal mod” veya “Eğlence modu”nda sohbet edebilirler. Diğer tüm Büyük Dil Modeli (LLM) ürünleri gibi, Grok, sohbet botunun yanıltıcı, anlamsız yanıtlar vereceğini şimdiden belirtiyorlar.. Bunun bazı örneklerini zaten görmüştük. Ancak Grok, hikayeleri özetlemekten daha ileri bir adım atıyor ve başlıklar yazıyor. Mashable’ın belirttiği gibi, sohbet botu “İran, Tel Aviv’e Ağır Füzelerle Saldırdı” diye sahte bir başlık yazdı.

Muhtemelen Musk, OpenAI’ın ChatGPT, Google’ın Gemini veya Anthropic’in Claude gibi diğer ürünlerle rekabet edebilmesi için daha fazla kişinin Grok sohbet botunu kullanmasını istiyor.
Geçen ay xAI, Grok’u eğitim verisi detayları olmadan açık kaynak yaptı. Ancak bunun ekosisme bir faydası olup olmayacağı mechul.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -