14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana Sayfaİş DünyasıAmazon, düşük maliyetli moda mağazası Bazaar ile Hindistan rakiplerine meydan okuyor

Amazon, düşük maliyetli moda mağazası Bazaar ile Hindistan rakiplerine meydan okuyor

Amazon, Hindistan’da Bazaar adlı “özel bir mağaza”yı sessizce sundu, uygun fiyatlı ve modaya uygun giyim ve yaşam tarzı ürünleri içeriyor. Walmart’a ait olan Flipkart ve Reliance’s Ajio’ya karşı hamlelerini arttırıyor. Bu firmalar, Hindistan’ın hızlı moda pazarında daha derin nüfuz etmişlerdir. Dünyanın en büyük e-ticaret firması, yeni mağazayı Hindistan Android uygulamasında hayata geçirdi. Amazon, Şubat’ta satıcılara “sorunsuz” teslimat, sıfır yönlendirme ücreti ve geniş bir müşteri tabanına erişim vaadiyle yeni mağaza için satıcı işe almaya başladı.

Firma, destek sayfasında “Giyimden, aksesuvarlardan ve mücevherlerden çantalara, ayakkabılara, geleneksel ve batı giysilerine ve mutfak eşyaları, havlular, yatak çarşafları ve dekor ürünlerini içeren geniş bir ev eşyaları yelpazesine kadar ürünler bulabilirsiniz” diye yazıyor. Uygun fiyatlı hızlı modanın artan popülaritesi, birçok Hindistan alışveriş uygulamasında alımları artırmaya devam ediyor, bu da Amazon’un, Bernstein aracılık firmasına göre, ülkede geleneksel olarak zorlandığı bir kategoride güçlü bir rol oynamasının kritik olduğunu gösteriyor.

“Hindistan e-ticaret kategori karışımı değişiyor; Mobil ve Tüketici elektroniği payı azalıyor. Moda, FY19’dan bu yana en güçlü büyümeyi gördü ve şimdi en yüksek kategori payına sahip” diye Bernstein analistleri geçen ay bir notta yazdılar. Bazaar’ın teklifleri arasında 129 Hindistan rupisi ($1.55) başlayan fiyatlarla “modaya uygun” tişörtler ve $3 altında fiyatlandırılmış spor ayakkabılar bulunuyor. Hindistan, Amazon için önemli bir denizaşırı pazardır ve şirket bugüne kadar bu ülkeye 11 milyar dolardan fazla yatırım yapmıştır. Şirketin bulut birimi AWS, Hindistan’daki piyasa lideri konumunu korurken, Amazon’un e-ticaret kolunu Flipkart’ın arkasında ikinci sırada tutuyor.

Geçen yıl, genel müdür Andy Jassy, 2030 yılına kadar Hindistan’daki AWS’ye 12.7 milyar dolar yatırım yapmayı planladığını duyurdu, aynı zamanda aynı dönemde e-ticaret bölümüne 2 milyar dolardan fazla taahhütte bulundu. Daha önce Hindistan tarafından yasaklanmış olan kategorinin küresel bir öncüsü olan Shein, geçtiğimiz yıl ülkeye, ulusun en değerli şirketi olan Reliance ile ortak bir girişim aracılığıyla dönmeyi planladığını söyledi. Petrol-telekom devi ayrıca, ülkenin en büyük perakende zinciri olan Reliance Perakendeyi de işletmektedir.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -