31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaAppleApple'ın Kan Şekeri Ölçümünde 'Önemli Kilometre Taşlarına' Ulaştığı Bildirildi

Apple’ın Kan Şekeri Ölçümünde ‘Önemli Kilometre Taşlarına’ Ulaştığı Bildirildi

Apple Watch’a çeşitli sağlık odaklı özellikler gelmeye devam ediyor. Apple EKG gibi birkaç tane eklemeyi başardı ve bunlar kelimenin tam anlamıyla hayat kurtarıcı oldu. Ancak bu, Apple için yolun sonu değil çünkü sağlık özelliği portföyünü genişletmeyi hedefliyor, ancak çabaları en azından şimdilik meyvesini veremedi.

Şirketin yıllardır üzerinde çalıştığı bir ekleme de kan şekeri ölçümü ve çok sayıda aksilik yaşanmasına rağmen, yeni bir raporda firmanın bu konuda önemli kilometre taşlarına ulaştığı belirtiliyor. Tek sorun, özelliğin yaklaşan Apple Watch Series X’te mi yoksa Apple Watch Ultra 3’te mi piyasaya sürüleceğinin bilinmemesi.

Önceki bir raporda, Apple Watch Series X’in yalnızca Apple Watch Series 9’a kıyasla ekran boyutu yükseltmeleri değil , Ne yazık ki, Bloomberg’den Mark Gurman yeni serinin daha yeni sensörlerle veya bir tasarım yenilemesiyle ilgileneceğinden bahsetmiyor, bu da yaklaşan modellerin ek sağlık sensörleri açısından pek bir şey sunmayabileceğini gösteriyor. Ancak bu, Apple’ın kan şekeri izleme konusunda ilerleme kaydetmediği anlamına gelmiyor, çünkü bunun uzun vadeli hedefi olduğu söyleniyor.

Sonuçta, bu özelliğin yaklaşık on yıldır geliştirildiği söyleniyor ve geçen yıl kan şekeri ölçümünün yedi yıl kadar uzakta olabileceği bildirilmiş olsa da , bunu daha erken görme şansımız var. Ancak, Apple planlarını hızlandırmak zorunda kalacak çünkü akıllı telefon alanındaki en büyük rakibi Samsung’un da sağlık teknolojisi ürün yelpazesini genişletme konusunda büyük hedefleri var. Koreli dev, non-invaziv kan şekeri ölçümünü Apple’ın önüne getirmeyi amaçlıyor.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -