31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaAppleApple'ın yeni Çin sorunu: ChatGPT yasaklandı

Apple’ın yeni Çin sorunu: ChatGPT yasaklandı

Apple, özellikle talebin gerilediği Çin’de iPhone satışlarını artırmak için yaklaşan AI özelliklerine güveniyor. Ancak bir sorun var: Yakında Siri’ye entegre edilecek olan ChatGPT Çin’de yasaklandı.

Apple, bu ayın başlarında yaptığı bir sunumda, ilgi çekici yeni AI özelliklerini desteklemek için Apple Intelligence adlı tescilli teknolojisini gösterdi ve sınırlı bir kapasitede viral ChatGPT aracını da kullanmak için OpenAI ile bir ortaklık duyurdu . (Siri etkinleştirildiğinde ve bir soruyu yanıtlamak için daha fazla yardıma ihtiyaç duyduğunda, ChatGPT devreye girebilir.)

Bu hareket, Microsoft, Google, Meta ve Samsung gibi teknoloji rakiplerinin yapay zekada zaten yer edindiği bir zamanda Apple’ın en son popüler teknolojiyi hızlandırmaya çalıştığının sinyalini verdi . OpenAI ile yapılacak bir anlaşma Apple’ın açığı kapatmasına yardımcı olabilir.

Ancak Çin, bu popüler hizmetlere güç veren üretken AI teknolojisini düzenleyen dünyadaki ilk ülkelerden biridir. Ağustos ayında, ülkenin en büyük internet gözlemcisi olan Çin Siber Uzay İdaresi, sektör için şirketlerin dağıtımdan önce onay almasını gerektiren yeni yönergeler yayınladı . Kuruluş, Mart ayı itibarıyla hepsi Çinli şirketlerden olmak üzere 100’den fazla AI modelini onayladı .

Wall Street Journal’ın Perşembe günkü haberine göre Apple, iPhone’un Eylül ayında piyasaya sürülmesinin beklenmesi öncesinde Çinli bir yapay zeka şirketiyle ortaklık kurmak istiyor ancak henüz bir anlaşmaya varılamadı.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -