14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaAppleÇin'de Apple App Store'dan WhatsApp ve Threads kaldırıldı

Çin’de Apple App Store’dan WhatsApp ve Threads kaldırıldı

Çin'de App Store'dan son dört yılda 124 bin oyun, 44 bin uygulama ve 100 ChatGPT benzeri yardımcı program kaldırıldı.

Apple , Çin hükümet yetkililerinin ulusal güvenlik endişelerini dile getirmesinin ardından Meta’nın sahip olduğu WhatsApp ve Threads uygulamalarını Çin App Store’dan kaldırdı.

Wall Street Journal’ın haberine göre Apple’a Çin’deki hükümet tarafından WhatsApp ve Threads’in App Store’dan kaldırılması emri verildi. Çin’in siber uzay yetkilileri, ulusal güvenlik endişeleri nedeniyle uygulamaların kaldırılması gerektiğini iddia ediyor.

Çin’in, vatandaşlarına çevrimiçi olarak sunulan bilgiler üzerinde inanılmaz bir kontrole sahip olmak istemesi büyük bir sır değil. Çin zaten istenmeyen bilgi ve teknolojileri sansürlemek için güvenlik adına kurallar uygulamakla ünlü. Apple şirketin temel değerleriyle çelişse bile yerel yasalara uymak zorunda olması nedeniyle yapabileceği birşey yok. Facebook’un Çin’de kullanımı yaklaşık 2009’dan beri engelleniyor.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -