14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaEkran KartıGPU-Z Download v2.59.0

GPU-Z Download v2.59.0

GPU-Z, bilgisayarnızdaki GPU(lar) hakkında detaylı bilgiler veren ve bunun yanı sıra saat hızlarını, sıcaklıklarını, fan hızlarını, voltajlarını, özel bellek kullanımını izlemenizi sağlayan bir PC grafik tanılama ve izleme yardımcı programıdır. .

GPU-Z’nin en son güncellemesi olan sürüm 2.58.0, Intel’in Core Ultra “Meteor Lake” işlemcileriyle ilk uyumluluğu sunuyor ve AMD’nin Radeon RX 7600M grafik kartları için destek ekliyor. Bu sürüm aynı zamanda kapsamını NVIDIA’nın RTX 3500 “Ada”, 4 GB belleğe sahip RTX 3050 ve A500 serisi gibi yeni GPU modellerini içerecek şekilde güncellenmiş.

Counter Strike 2 gibi oyunlarda GPU-Z’nin Radeon donanımıyla etkileşiminden kaynaklandığı düşünülen periyodik takılma sorunlarını gidermek için önemli iyileştirmeler yapıldı. Ayrıca, yardımcı program artık Intel’in “Alder Lake”, “Raptor Lake” ve güncellenmiş “Raptor Lake Refresh” işlemcileri için Video BIOS sürüm bilgilerini de sunuyor.

Sürüm ayrıca Shader Model 6.7 ve 6.8 sürümleri için destek sunuyor ve DXVA’yı 8K çözünürlük profilleri için raporlamayı içerecek şekilde geliştiriyor. PCIe yeniden boyutlandırılabilir BAR özelliğinin raporlama doğruluğu, NVIDIA’nın “Turing” serisi GPU’ları için iyileştirildi ve daha önce yalnızca Ampere ve daha yeni modeller için mevcut olan işlevsellik iyileştirildi.

Diğer iyileştirmeler arasında Gelişmiş sekmesinde belirli OpenCL boyutu değerleri için düzeltilmiş biçimlendirme ve GPU-Z yükleyicisine dijital imzalamanın eklenmesi yer alıyor. Güncelleme, hem Radeon RX 7900 GRE hem de NVIDIA A40 için ROP sayısının doğru şekilde görüntülenmesini sağlıyor. AMD’nin “Zen 4” mobil işlemcileri için, özellikle DDR5’i LPDDR5 bellekten ayıran bellek türü tanımlamasıyla ilgili sorunlar çözüldü. Ayrıca bazı AMD GPU’ları etkileyen nadir bir mavi ekran hatası da giderildi.

Download:
GPU-Z v2.59.0

Changelog:
Fixed “unsigned driver cannot load” error on Windows 7/8
Fixed Resizable BAR status showing “Yes” instead of Enabled/Disabled
Fixed Resizable BAR status showing as disabled when NVIDIA Optimus GPU is sleeping
Fixed Resizable BAR status showing as enabled on eGPUs
Added support for NVIDIA RTX 2000 Ada and RTX 1000 Ada Laptop

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -