21.4 C
İstanbul
23 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaÇevre BirimleriLogitech M750 AI, yapay zeka tuşlu fare

Logitech M750 AI, yapay zeka tuşlu fare

Biliyorsunuz “Yapay Zeka” kelimeleri artık çok popüler. Markalar bu kelimeler ile anılmak istiyorlar. Tabii ki Logitec bu pastadan pay almak istiyor.

Logitech’in AI düğmesine sahip bir “mouse” piyasaya sürmesi tam da Microsoft’un AI asistanının kullanımını kolaylaştıran Copilot tuşunun Windows PC klavyelerinde kullanıma sunulmasının ardından geldi. Logitech’in faresindeki yeni özellik, Logi AI Prompt Builder uygulaması tarafından desteklenerek kullanıcıların ChatGPT sohbet robotuyla doğrudan etkileşime geçmesine olanak tanıyor. Bu uygulama, kullanıcıların metni yeniden ifade etme, içeriği özetleme veya metni belirli kelime sayılarına indirgeme gibi önceden tanımlanmış komutları yürütmesine olanak tanıyor.

Logitech M750 AI adı verilen yapay zeka destekli farenin fiyatı yaklaşık 49,99 dolar ve ilk etapta Amerika Birleşik Devletleri’nde satışa sunulacak. Tüm Logitech farelerinin Prompt Builder uygulamasıyla uyumlu olmadığını unutmamak önemli; uyumluluk Logi Options+ yazılımını destekleyen yeni modellerle sınırlı. Şu an itibariyle uygulama yalnızca İngilizce etkileşimleri destekliyor ve ChatGPT ile sınırlı, ancak Logitech diğer chatbot teknolojilerini de içerecek şekilde genişletmeler üzerinde çalıştığını bildiriyor.

Editörün Notu : Bu yenilik, hem yazılım hem de donanım şirketlerinin insanları yapay zekaya ısındırma/alıştırma ve yapay zeka geçişi hızlandırma amacı güden daha büyük bir planın parçası. Hazır olan “Yapay Zeka” geliyor!(Geldi)

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -