14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaDonanımAsus'dan yeni 8K Mini LED ProArt üst düzey profesyonel monitörlerin kralı.

Asus’dan yeni 8K Mini LED ProArt üst düzey profesyonel monitörlerin kralı.

Asus , profesyonellere yönelik ProArt PA32KCX adlı yepyeni 8K monitörünü tanıttı. Dünyanın Mini LED teknolojisine sahip ilk 8K profesyonel monitörü olup, panelin OLED’e yakın siyah seviyeleri görüntülemesine olanak tanıyor. PA32KCX, 32 inçlik bir panele sahip  yerleşik kendi kendine kalibrasyon işleviyle birlikte 10 bit renk derinliğine sahip. Parlaklık 1200 nit’te kadar çıkabiliyor.

Panel sinema sınıfı DCI-P3 renk gamının %97’sini kapsayan 7680 x 4320 (275 PPI) çözünürlüğe sahip. Monitör, renk doğruluğu optimizasyonu ve renk profili geri yazımı sağlamak için Asus ProArt donanım kalibrasyon teknolojisiyle birlikte geliyor. Kalibrasyon ekranın kendisi tarafından manuel veya otomatik olarak yapılabiliyor. Monitör ayrıca, uzun süreli kullanımda monitörün renk doğruluğunu kontrol etmeyi ve korumayı kolaylaştıran yerleşik bir motorlu çevirmeli kolorimetreyle birlikte geliyor.

Mini LED teknolojisi sayesinde PA32KCX, 4096 arka ışık bölgesiyle birlikte geliyor. HLG ve HDR10 da dahil olmak üzere birden fazla HDR meta formatını destekliyor ve içerik oluşturucuların farklı hedef ekranlar için HDR içeriklerini kontrol etmelerine olanak tanıyor.

PA32KCX, DisplayPort 2.1 ve HDMI 2.1 video girişlerinin yanı sıra 96W’a kadar güce sahip çift Thunderbolt 4 USB Type-C bağlantı noktasına sahip.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -