14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaMobiliPhone satışları düşüyor. İşte nedeni!

iPhone satışları düşüyor. İşte nedeni!

Araştırmalar bu yıl Android'in, iOS'un iki katı hızda büyümesini bekliyorlar.

Pazar araştırma şirketi IDC raporuna göre Apple’ın akıllı telefon satışları geçen çeyrekte %10 oranında çarpıcı bir düşüş yaşadı. Bunun ana nedeni: Çin’deki iPhone satışlarının keskin bir şekilde düşmesi.

Şirket, son birkaç ayda milliyetçilik, zorlu ekonomik şartlar ve artan rekabet Apple’ın Çin’de dramatik şekilde pazar kaybetmesine neden oldu.

Aynı zamanda Samsung, uzunca bir zamandır(12 yıl) en iyi akıllı telefon üreticisi konumunda. Apple geçen yıl tacı aldı ancak yalnızca bunu bir çeyrek sürdürebildi. IDC’nin raporuna göre Samsung, 2024’ün ilk çeyreğinde yine zirvede yer aldı.

Araştırmalar bu yıl Android’in iOS’un iki katı hızda büyümesini bekliyorlar. Bu da Apple için çok da iyi bir haber değil.

Genel olarak IDC, küresel akıllı telefon sevkıyatlarının 2024’ün ilk çeyreğinde yıllık %7,8 artışla yaklaşık 289 milyon cihaza yükseldiğini, bunun da akıllı telefon pazarının iki yıllık makroekonomik zorluklardan sonra yeniden canladığı anlamına geldiğini söylüyor.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -