14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaRobotElon Musk, Tesla'nın Gelecek Yıl Optimus Robotlarını Satmaya Başlayabileceğini Söyledi

Elon Musk, Tesla’nın Gelecek Yıl Optimus Robotlarını Satmaya Başlayabileceğini Söyledi

Birçok şirket, potansiyel iş gücü eksikliklerini karşılamak ve lojistik, depolama, perakende ve imalat gibi sektörlerde tehlikeli veya sıkıcı olabilecek tekrarlanan görevleri gerçekleştirmek için insansı robotlara güveniyor.

Elon Musk Salı günü yaptığı açıklamada, Tesla’nın insansı robotunun hala laboratuvarda olduğunu ancak gelecek yılın sonunda satılmaya hazır olabileceğini söyledi.

Musk, yatırımcılara bir konferans görüşmesinde, Optimus adı verilen Tesla robotunun bu yılın sonuna kadar fabrikadaki görevleri yerine getirebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

İnsansı robotlar birkaç yıldır Japonya’nın Honda ve Hyundai Motor’un Boston Dynamics tarafından geliştiriliyor.

Bu yıl, Microsoft ve Nvidia destekli startup Figure, Alman otomobil üreticisi BMW ile otomobil üreticisinin ABD’deki tesisinde insansı robotların konuşlandırılması için bir ortaklık imzaladığını söyledi.

Milyarder Musk daha önce robot satışlarının Tesla işinin otomobil üretimi de dahil olmak üzere diğer segmentlerden daha büyük bir parçası olabileceğini söylemişti.

Musk, Salı günü yapılan görüşmede yapay zeka yeteneklerine atıfta bulunarak, “Bence Tesla, robotun kendisinden verimli çıkarım yaparak hacimli üretime ulaşabilmek için herhangi bir insansı robot üreticisi arasında en iyi konumda” dedi.

Alp ÖZDEMİR
Alp ÖZDEMİRhttps://hardwaremania.com
Alp an engineer with a passion for all things tech He has spent years honing his skills in the field and is always eager to share his knowledge&insights with others
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -