14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaEkran KartıGeForce RTX 50 Serisi 2024'ün 4. çeyreğinde hazır

GeForce RTX 50 Serisi 2024’ün 4. çeyreğinde hazır

NVIDIA’nın yeni nesil GeForce RTX 50 serisi “Blackwell” GPU’larının 2024’ün 4. çeyreğinde hazır olacağı ve CES 2024 görücüye çıkacağı bilgisi paylaşıldı. Hatırlarsanız RTX 40 serisi “Ada” 2022’nin 4. çeyreğinde (Ekim 2022) piyasaya sürülmüştü. RTX 30 serisi “Ampere” kartların da çıkışını takip eden 2 yıllık süreci göz önüne aldığımızda bu çıkış tarihi doğru çıkacağa benziyor.

NVIDIA’nın 2024 yol haritasında bilindiği üzere RTX 40 serisi SUPER kartların ilk çeyrekte çıkışı öngörülüyor. Kendi kartlarını baltalamaycağını da düşünürsek yeni RTX 50 serisi yıl sonunda raflarda olacaktır. Bu bilgilere ek olarak Moore’s Law Is Dead’in paylaştığı haber ve MLID raporu, Blackwell’in önceki nesil Ada GPU’larına göre nesiller arası performans artışında Ampere’in Ada’ya göre olan artışından daha düşük olacağını öngürüyor.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -