14.7 C
İstanbul
21 Mayıs 2024 Salı
Ana SayfaYazılımWindows 11'e Super Resolution geliyor

Windows 11’e Super Resolution geliyor

Görünüşe göre Microsoft şu anda Windows 11 için çoğu PC oyuncusunun ilgi duyacağı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. W11 Insider Build’den alınan bir görsele göre MS, kendi Süper Çözünürlük teknolojisini işletim sistemine ekleyecek.

Yeni gelecek bu Süper Çözünürlük özelliği yapay zeka destekli olacak. Bu da NVIDIA ve Intel’in DLSS ve XeSS ile yaptıklarına yakın olabileceği anlamına geliyor. Yani teorik olarak hem AMD FSR 1.0 hem de FSR 2.0’dan daha iyi olmasını bekleyebiliriz. Bu gelişmelere ek olarak bu özelliğin NVIDIA RTX serisi GPU’ların RT çekirdeklerinden yararlanıp yararlanmayacağını da henüz bilmiyoruz. Görselden anladığımız kadarıyla PC kullanıcıları bu yeni AI destekli Süper Çözünürlük özelliğini hemen hemen tüm uygulamalar için etkinleştirebilecekler.

Bu habere ek olarak Microsoft’un Windows 11 24H2 güncellemesi için en düşük sistem gereksinimlerini değiştireceği de yeni paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Buna göre SSE4.2 veya SSE4a desteği olmayan işlemciler desteklenmeyecek ve şu an için bir bypass seçeneği sunulmayacak. Elbette bu konuda çok da endişelenmeye gerek yok. Zira Core i serisiyle (tüm LGA1366 yongaları hariç) çok da eski olmayan tüm işlemcilerde SSE4.2 desteği mevcut.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -