20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024 Salı
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD EPYC işlemciler, Mercedes-AMG Petronas F1 takımına performans desteği sağlıyor

AMD EPYC işlemciler, Mercedes-AMG Petronas F1 takımına performans desteği sağlıyor

AMD, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı ile aerodinamik test kapasitesini artıran ve 2021 yarış sezonunun sonunda Mercedes-AMG Petronas takımının sekizinci Üreticiler Şampiyonasını kazanmasına katkıda bulunan işbirliğinin yeni ayrıntılarını duyurdu. AMD EPYC işlemcilerini kullanan ekip, F1 araçlarının aerodinamik akışını modellemek ve test etmek için kullanılan hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) iş yükleri için yüzde 20 performans artışı elde etmeyi başardı.

AMD Sunucu İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dan McNamara, “Yarış ve teknolojinin en ileri noktasında faaliyet gösteren, son derece saygın bir F1 takımı olan Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz. F1 takımları için aerodinamiğin en etkili hesaplamalı analizine sahip olmak, bir yarışı kazanmak ve kaybetmek arasındaki fark anlamına geliyor. Önceki tedarikçiye göre daha düşük maliyetle daha hızlı bilgi işlem sağlayan AMD EPYC işlemcileri ile Mercedes-AMG F1 ekibi, pistte ve veri merkezinde mümkün olduğunca rekabetçi olabilecek” değerlendirmesinde bulundu.

Mercedes-AMG Aero Geliştirme Yazılımı Başkanı Simon Williams ise “AMD EPYC işlemcileri çok güvenilir ve bize daha hızlı yinelemeli performans hedefimize ulaşmak için aerodinamik performansını mümkün olan en yüksek düzeyde sunan bir platform sağlıyor. Önceki sistemimize göre CFD iş yükü süremizi yarıya indiren, yüzde 20 performans artışı elde ettik. Bu, geçmişteki yüzde bir veya iki kazanımımıza kıyasla büyük bir adım” diye devam etti.

  • AMD EPYC işlemciler, ekibin önceki sunucusuna kıyasla hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) iş yükleri için yüzde 20 performans artışı sağlıyor.
  • AMD EPYC işlemcileri kullanan Mercedes-AMG Petronas F1 ekibi, Fédération Internationale de l’Automobile tarafından uygulanan bütçe düzenlemelerini karşılamak için gereken fiyat-performansı sunarken, çığır açan aerodinamikler geliştirerek CFD ile mümkün olanın sınırlarını zorluyor ( FIA).

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -