20.3 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD, Google Cloud ile iş birliğine gidiyor

AMD, Google Cloud ile iş birliğine gidiyor

AMD, Google Cloud ile iş birliğine gidiyor. Bu kapsamda, 3. Nesil AMD EPYC işlemciler en yeni Google Compute Engine N2D ve C2D sanal makinelerinde Gizli Bilgi İşlem özelliklerini güçlendirecek. AMD EPYC işlemciler, Google Cloud‘da bilgi işlem için optimize edilmiş, genel amaçlı, yüksek performanslı ve gizli bilgi işlemi dahil olmak üzere çok sayıda alanda destek sağlıyor. 

AMD Güvenli Şifrelenmiş Sanallaştırma (SEV), AMD EPYC işlemcileri tarafından sağlanan Gizli Bilgi İşlem bileşeni, AMD Infinity Guard‘ın bir parçası olarak sunuluyor. Bu gelişmiş donanım tabanlı güvenlik özelliği, performansı önemli ölçüde etkilemeden VM belleğini hiper yöneticiden ayırmanın yanı sıra, tam sistem belleğini ve bireysel sanal makine belleğini şifreliyor. N2D ve C2D VM’lerde Gizli Bilgi İşlemin genişletilmesiyle, Google Cloud müşterileri artık hassas, çok çeşitli iş yüklerini korumaya yardımcı olacak 3. Nesil AMD EPYC işlemciler tarafından desteklenen gelişmiş donanımla güvenlik özelliklerine erişebilecek.

  1. Nesil AMD EPYC işlemcilere sahip N2D ve C2D VM’ler şunları sağlıyor:
  • AMD Güvenlik İşlemcisi tarafından oluşturulan ve yönetilen, sanal makine başına özel bir örnek anahtarıyla VM belleğini şifreli tutan AMD SEV’i etkinleştirme.
  • Aynı fiziksel ana bilgisayardaki diğer sanal makinelerden ve ayrıca hiper yöneticinin kendisinden kaynaklanan saldırılara karşı güçlü koruma özellikleri sağlar.
  • CPU platformu olarak “AMD Milan veya daha yenisini” seçerek en son donanıma sahip Gizli N2D VM’lere basit yükseltme. 

AMD Bulut İş Birimi Kurumsal Başkan Yardımcısı Lynn Comp, “AMD, müşterilerin gelişmiş güvenlik teknolojisine erişmeleri ve iş yüklerini yüksek performansla yürütmeleri için Google Cloud ve Google’ın güvenlik uzmanlarıyla iş birliği yaptı. Google Cloud’un yeni gizli bilgi işlem sunumunu destekleyen 3. Nesil AMD EPYC işlemcilerle kullanıcılar, verilerinin güvenliğinden emin olurken, Google Cloud’un genel amacının ve optimize edilmiş iş yükü özelliklerinin keyfini çıkarmaya devam edebilir” dedi.

Google Cloud Grup Ürün Müdürü Nelly Porter ise “Müşterilerimize 3. Nesil AMD EPYC işlemcilerden gelişmiş güvenlik teknolojisi sağlayarak, performansı yükseltmekle kalmıyor, aynı zamanda daha fazla iş yükü için Gizli Bilgi İşlemi de optimize ediyoruz. Google Cloud’da, AMD gibi iş ortaklarıyla Gizli Bilgi İşlem gibi gelişmekte olan teknolojilere yatırım yapmanın, müşterilerimizin gizlilik endişelerini gidermemize yardımcı olacağına inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -