15.4 C
İstanbul
13 Nisan 2024 Cumartesi
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD Radeon Software Adrenalin 20.2.2 WHQL sürücüsü çıktı

AMD Radeon Software Adrenalin 20.2.2 WHQL sürücüsü çıktı

AMD, Radeon Software Adrenalin 2020 Edition sürücü paketi için 20.2.2 numaralı yükseltmesini WHQL imzalı olarak yeniden yayımladı. Geçtiğimiz hafta yayımlanan sürücü paketi yeni oyunlardan Zombie Army 4: Dead War için performans artışı ve uyumluluk sunuyor. En önemlisi ise sürücü oldukça fazla şikayet alan birçok hata ve siyah ekran hatalarının giderilmesi üzerinde duruyordu.

Bu sürücü paketi Aralık 2019 sürümünden bu yana Adrenalin 2020 Edition ile rahatsız eden çok sayıda yazılım hatasını düzeltiyor. Bunlar arasında birkaç siyah ekran hatası, Radeon Yazılımı ile ilgili hatalar, çeşitli oyun optimizasyonları, kayıt ve akış özellikleri gibi düzeltmeler yer alıyor.

DOWNLOAD: AMD Radeon Software Adrenalin 20.2.2 WHQL

AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü Özellikleri:

Tamamen yeniden tasarlanan bir oyun uygulamasına sahip olan AMD Radeon Software Adrenalin 2020 Sürümü daha fazla performans ve akışkanlık kazandıran yeni Radeon Boost özelliğini oyunculara sunuyor. Yine modern ekranlar için eski oyunları güzelleştiren Integer Display Scaling teknolojisini, beğenilen AMD Link mobil uygulaması ve Radeon Image Sharpening‘e yapılan önemli geliştirmelerle birlikte Radeon Anti-Lag ve daha birçok yeni özellik içeriyor.

Yeni ve Gelişmiş Özellikler:

Radeon Boost – Hızlı hareket halindeki oyun senaryolarında, görüntü çözünürlüğünü dinamik olarak azaltarak, kare hızlarını ve akışkanlığı artırıyor. Bu sayede yanıt  süresi artarak ortalama % 23’e varan bir performans artışı sağlanıyor.

AMD Link – Yeni masaüstü uygulaması AMD Link mobil ile kullanıcıların evlerinin dışındaki mobil cihazlara oyun akışı almalarını sağlayarak, telefonları veya tabletlerinden her yerde yüksek kaliteli oyun oynamasına olanak veriyor.

Tamsayılı Ekran Ölçeklendirme – Ekrandaki görüntüleri bir pikselden dört veya daha fazlasına ölçeklendirerek klasik oyunlarda performans kaybı olmadan yüksek kalitede netlik sağlanıyor.

DirectML Ortam Filtreleri – Fotoğraf ve video dosyalarını temizlemek için makine öğrenmesini kullanarak görsel gürültü azaltma ve yükseltme filtreleri uygulanıyor. Bu yöntem geleneksel denoise ve yükseltme filtrelerinden daha iyi kalite sağlıyor.

Radeon Görüntü Netleştirme ve Radeon Anti-Lag – Radeon Görüntü Netleştirme, DX9, DX12 ve Vulkan oyunlarına ek olarak DirectX 11 oyunlarına da destek sunarak keskinlik derecesinin seçilmesine olanak tanıyor. Radeon Anti-Lag ise Radeon RX 5000 serisi öncesindeki ekran kartlarında DX 9 uygulamaları için destek sunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler Haberler

- Advertisment -

Recent Comments