19.2 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD, Romanya'da yeni tasarım merkezi açılacağını duyurdu

AMD, Romanya’da yeni tasarım merkezi açılacağını duyurdu

AMD yaptığı açıklama ile Romanya’da yeni bir Tasarım Merkezi’nin açılacağını duyurdu. Bu yeni tasarım merkezi Romanya’nın en büyük ikinci şehri olan Yaş‘ta yer alacak. AMD tasarım merkezinde, şirketin önde gelen yüksek performanslı bilgi işlem çözümlerinin hem donanım hem de yazılım yeniliklerini ilerletmeye odaklanan çeşitli mühendislerden oluşan bir ekip görev alacak.

AMD Silikon Tasarım Mühendisliği Kurumsal Başkan Yardımcısı Steven Hesley, “Yaş’ta yeni bir tasarım merkezinin açılışıyla Avrupa’daki varlığımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz. Romanya’daki ekibimiz, gelecekteki CPU çekirdek mimarileri ve yeni nesil bilgi işlem deneyimlerini hızlandırmaya yardımcı olacak ve AMD Infinity Fabric teknolojisi için önemli tasarım geliştirmelerine odaklanacak” açıklamasında bulundu.

AMD EMEA Satış Başkan Yardımcısı Mario Silveira ise “AMD, müşterilerine dünyanın en kapsamlı zorluklarından bazılarını çözmeye yardımcı olan, gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip yüksek performanslı ürünler sunmaya kendini adamıştır. Avrupa’nın, Romanya’daki yetenekli mühendislerden oluşan bir ekip aracılığıyla şirketimizin sürdürülebilir ve endüstri lideri ürünler sunma vizyonuna katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyorum” dedi.

Avrupa’da gelecekteki genişleme planları ile yeni bir AMD Tasarım Merkezi‘nin oluşturulması, şirketin büyüyen mühendislik varlığını ve bölgedeki mühendislik yeteneklerini geliştirmeye olan bağlılığını gösteriyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -