15.1 C
İstanbul
23 Nisan 2024 Salı
No menu items!
Ana SayfaHaberlerAMD ve Qualcomm’dan önemli iş birliği

AMD ve Qualcomm’dan önemli iş birliği

AMD ve Qualcomm, AMD Ryzen işlemcilerde FastConnect bağlantı çözümlerini optimize etmek için güçlerini birleştiriyor. Yapılan iş birliği ile AMD PRO teknolojileri kurumsal teknoloji teklifleri paketi aracılığıyla Bilişim Teknolojileri yöneticilerine uzaktan Wi-Fi yönetimi yetenekleri de getirecek.

AMD ve Qualcomm Technologies, AMD Ryzen PRO 6000 Serisi işlemciler ve Qualcomm FastConnect 6900‘den başlayarak, AMD Ryzen işlemci tabanlı bilgi işlem platformları için Qualcomm FastConnect bağlantı sistemini optimize etmek için bir işbirliği duyurdu. FastConnect 6900 sistemiyle, en yeni AMD Ryzen işlemcili iş dizüstü bilgisayarları Wi-Fi 6 ve 6E bağlantısına sahip olmanın yanı sıra Windows 11 ile etkinleştirilen gelişmiş kablosuz özellikler sunacak.

Microsoft ile işbirliği içinde, Lenovo ThinkPad Z Serisi ve HP EliteBook 805 Serisi gibi yeni nesil Windows 11 bilgisayarlar, Qualcomm 4-Stream Dual Band aracılığıyla Windows 11 Wi-Fi Dual Station’ın tüm potansiyelinden yararlanabilecek.

Çoklu Wi-Fi bantları, gelişmiş video konferans deneyimleri, azaltılmış gecikme süresi ve gelişmiş bağlantı sağlaması için geleneksel tek bantlı bağlantılardan çok daha iyi bir performans gösteriyor. 6 GHz bandından yararlanan yeni nesil dizüstü bilgisayar kullanıcıları, 6E olmayan herhangi bir cihazla rekabet etmeden, bant genişliği ve hız iyileştirmelerinden tam olarak yararlanabilecek.

BT yöneticileri için artık Ryzen PRO 6000 sistemlerinde bulunan AMD Yönetilebilirlik işlemcisi, AMD ticari platformlarının uzaktan yönetimini sağlayan bir çözüm sunuyor. FastConnect 6900 ile eşleştirildiğinde bu çözüm sistemi, 32’den fazla yaygın olarak kullanılan Açık Standart Tabanlı (DASH) profil desteğiyle, kablosuz yönetilebilirlik sağlıyor. AMD Yönetilebilirlik işlemcisi ve FastConnect 6900, BT’nin sistemleri yönetmesi için gelişmiş yeteneklerin kilidini birlikte açıyor.

AMD OEM İstemci Bilgi İşlem Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jason Banta, “Bant dışı Wi-Fi uzaktan yönetimi, kurumsal BT yöneticilerinin işletim sistemi çalışmıyorken bile sorunları teşhis edip düzeltmeleri için önemli bir araç. Qualcomm FastConnect 6900 özellikli AMD Ryzen PRO 6000 Serisi işlemciler, yeni nesil iş dizüstü bilgisayarlarının modern ortamlarda çalışması için gereken işleme ve bağlantı araçlarına sahip olmasını sağlayarak hibrit işyerlerinde kullanıcılar için profesyonel düzeyde uzaktan yönetilebilirlik sunuyor” dedi.

Qualcomm Technologies Mobil Bilgi İşlem ve Bağlantı Birimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dino Bekis ise “AMD ile işbirliğimiz Qualcomm Technologies’in mobil bilgi işlem alanına olan bağlılığını yansıtıyor. FastConnect 6900’ü AMD Ryzen 6000 Serisi işlemciler tarafından desteklenen platformlar için optimize ederek, AMD kurumsal müşterilerine güvenli Wi-Fi uzaktan yönetimi getiriyoruz. Bu, AMD mobil bilgi işlem yol haritasına üstün kablosuz bağlantı getirmek için iş birliğimizdeki ilk adımı temsil ediyor” şeklinde konuştu.

İşbirliğine sektör desteği

HP Ticari Portföy Ürün Yönetimi ve Deneyimleri Birimi Başkan Yardımcısı Gagan Singh “HP’de, müşterilere günümüzün hibrit çalışma ortamlarında gelişmek için kritik öneme sahip yenilik seçenekleri sunan çözümler yaratmaya kararlıyız. AMD Ryzen PRO 6000 Serisi işlemciler, yüksek performans, pil ömrü ve müşterilerimizin beklediği uzaktan yönetim özelliklerini sunarken, Qualcomm FastConnect 6900 özellikli en yeni AMD Ryzen PRO işlemciler gelişmiş bağlantı seçeneği sağlıyor” diye ifade etti.

Lenovo IDG Ticari Portföy İcra Direktörü Tom Butler ise “Kurumsal müşterilerimiz, Qualcomm FastConnect 6900 teklifine sahip AMD Ryzen PRO 6000 Serisi işlemcilerden gelişmiş yönetilebilirlik ve üstün Wi-Fi bağlantısı talep ediyor. Wi-Fi 6E’nin 1200 MHz’lik yeni 6 GHz spektrumuna genişletilmesi, görüntülü aramalar, Microsoft Teams gibi işbirliği araçları ve uzaktan yönetim gibi güvenilir iki yönlü veri trafiği talebini karşılayarak akış ve oyundan kaynaklanan aksamalara karşı karşıya olan küresel işgücü için sürdürülebilir ve üretkenlik sağlıyor” dedi.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -