16.5 C
İstanbul
21 Nisan 2024 Pazar
No menu items!
Ana SayfaHaberlerMSI ARTYMIS serisi monitörler daha az göz yorgunluğu ve konfor hedefliyor

MSI ARTYMIS serisi monitörler daha az göz yorgunluğu ve konfor hedefliyor

MSI bugün 1000R Vision, Break Through Boundaries kampanyası ile MSI ARTYMIS serisi 1000R kavisli monitörlerini ve göz yorgunluğunun azaltılmasında kavisli monitörlerin etkilerini inceleyen çalışmasını duyurdu. MSI‘ın ARTYMIS serisi monitörleri doğal 1000R kavis yarıçapı ile oyun deneyimini arttırırken uzun süre ekran başında kalmaya bağlı göz yorgunluğunu da minimum seviyede tutmayı hedefliyor.

 {youtube}https://youtu.be/q5PAtVOtFPQ{/youtube}

Çoğumuz kavisli monitörleri daha kapsayıcı bir izleme deneyimi için kullanıyoruz. 1000R değeri insanın görüş alanına en yakın kavis olduğu için ARTYMIS serisinin de dahil olduğu 1000R kavisli monitörler oyun oynarken ya da film izlerken mükemmele en yakın kapsayıcı deneyimi yaşatıyor. “R” ifadesi yarıçap anlamına gelirken 1000 değeri ise bu kavisin ait olduğu yay yarıçapını belirtiyor.

Dijital kaynaklı göz yorgunluğunun etkilerini ve bunu azaltmanın yollarını araştırmak için MSI, Bradford Üniversitesi ile birlikte bir çalışma yürüttü. Bu çalışma dahilinde katılımcılar 1000R ve 1800R kavisli monitörlerde oyun oynadılar. Araştırmacılar her monitör için göz yorgunluğunun sözle ifade edilmeyen işaretlerini kaydettiler. Çalışma sonunda katılımcılar 1000R kavisli monitörde oyun oynarken 1800R kavise göre daha konforlu ve daha kapsayıcı bir deneyim yaşadıklarını ifade ettiler. 

 

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -