19.2 C
İstanbul
25 Nisan 2024 Perşembe
No menu items!
Ana SayfaHaberlerPS5 üzerinde çalışan Unreal Engine 5 demosu AMD teknolojileri ile güçlendirildi

PS5 üzerinde çalışan Unreal Engine 5 demosu AMD teknolojileri ile güçlendirildi

Birçoğunuzun sosyal medya üzerinden gördüğü ve YouTube üzerinde de global trendler listesine giren Epic Games’in Unreal Engine 5 demo videosu, özellikle oyun dünyasına bomba gibi düştü. Videoda yer alan yeni oyun motorunun demosu, yeni nesil AMD RDNA 2 grafik mimarisi ve “Zen 2” işlemci çekirdekleri ile güçlendirilen ve önümüzdeki dönemde tanıtılacak PlayStation 5 üzerinde, gerçek zamanlı olarak çalışıyor.

{youtube}https://youtu.be/qC5KtatMcUw{/youtube}

“Lumen in the Land of Nanite” ismindeki demo ile Epic Games, rakipsiz görsel doygunluk ve fotogerçekçilik sunan Unreal Engine 5’te yer alan iki önemli teknolojiyi de tanıttı. Bu iki yeni teknolojiyle birlikte yeni nesil grafiklerden nelerin mümkün olduğunu hep birlikte izledik:

  • Nanite sanallaştırılmış mikropoligon geometrisi – sanatçılara gözün görebileceği kadar fazla geometrik detay yaratma özgürlüğü sunar, milyonlar ya da milyarlarca poligondan oluşan, film kalitesinde kaynak sanat çalışmalarının direkt olarak Unreal Engine’a yerleştirilmesini mümkün kılar.
  • Lumen – sahneye ve ışık değişimlerine anında tepki veren, tam olarak dinamik bir aydınlatma çözümü.

AMD RDNA 2, günümüz AMD Radeon grafik ürünlerinde yer alan ilk nesil RDNA mimarisini baz alıyor. AMD RDNA 2 ile güçlendirilen PlayStation 5 gibi yeni nesil konsollarla AMD, konsollar, PC’ler, bulut ve mobil cihazlarda birleşmiş bir oyun mimarisi oluşturmakta öncülük ediyor. Bu sayede oyun geliştiricilerin, nefes kesici gerçekçilikte oyunları, tüm oyun platformları üzerinden geliştirebilmeleri için yaratıcılıklarını açığa çıkarmakta yardımcı oluyor.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -