20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024 Salı
No menu items!
Ana SayfaHaberlerWindows 11 artık hayatımızda!

Windows 11 artık hayatımızda!

Bugün, hem Windows hem de Microsoft tarihinde heyecan verici yeni bir dönüm noktası başlıyor. Artık Windows 11, uygun Windows 10 bilgisayarlarda ve bugünden itibaren satın alınabilecek Windows 11 önceden yüklenmiş yeni bilgisayarlarda ücretsiz yükseltme ile hayatımızda olacak.

Windows 11’i şu şekilde edinebilirsiniz:

  • İlk olarak Windows.com’u veya yerel satıcınızı ziyaret ederek Windows 11 önceden yüklenmiş yeni bir bilgisayar satın alabilirsiniz.
  • Windows.com’u veya yerel satıcınızı ziyaret ederek ücretsiz yükseltmeye uygun bir Windows 10 bilgisayar satın alabilirsiniz.
  • Mevcut Windows 10 PC’nizin ücretsiz yükseltme için uygun olup olmadığını kontrol etmek için PC Health Check uygulamasını kullanarak ücretsiz Windows 11 yükseltmesi yapabilirsiniz.

 {youtube}https://youtu.be/UnlqKXijyY4{/youtube}

 

Minimum sistem gereksinimleri

Sistem gereksinimleri ve ayrıca gereksinimleri karşılamak için bazı bilgisayarların nasıl güncelleştirilebileceği veya ayarlarının nasıl değiştirilebileceği hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

 
   
İşlemci 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
Bellek 4 GB RAM
Depolama 64 GB veya daha büyük depolama cihazı
Sistem üretici yazılımı UEFI, Güvenli Önyükleme özellikli. Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılamasının nasıl sağlanacağı hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayın.
TPM Güvenilir Platform Modülü (TPM) sürüm 2.0. Bilgisayarınızın bu gereksinimi karşılamasının nasıl sağlanacağı hakkında yönergeler için buraya tıklayın.
 
   
Grafik kartı WDDM 2.0 sürücüsüyle DirectX 12 veya üzeri ile uyumlu.
Ekran Diyagonal olarak 9 inçten daha büyük olan yüksek çözünürlüklü (720p) ekran, renk kanalı başına 8 bit.
İnternet bağlantısı Windows 11 Home kurulumu için Microsoft hesabı ve internet bağlantısı gereklidir

 

Yükseltme yapabilmek için cihazınızın Windows 10 sürüm 2004 veya üzerini çalıştırıyor olması gerekir. Ücretsiz güncelleştirmeleri Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik’in Windows Update kısmında bulabilirsiniz.

Bazı özellikler için belirli donanımlar gerekir. Bazı uygulamaları çalıştırmaya yönelik sistem gereksinimleri, Windows 11’in minimum cihaz belirtimlerinden daha fazla olabilir. Yüklemek istediğiniz uygulamalara özel cihaz uyumluluğu bilgilerini kontrol edin. Cihazınızdaki kullanılabilir depolama alanı, yüklü uygulamalara ve güncelleştirmelere göre değişiklik gösterir. Yüksek özellikteki bilgisayarlarda performans daha iyidir. Zaman içinde ve güncelleştirmeler için ek gereksinimler söz konusu olabilir.

 

DOWNLOAD: Windows 11 Installation Assistant | Windows 11 Media Creation Tool | Windows 11 ISO Files

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -