14.1 C
İstanbul
22 Nisan 2024 Pazartesi
No menu items!
Ana Sayfaİş DünyasıDeadline Cloud, AWS'nin yeni bulut tabanlı render hizmeti

Deadline Cloud, AWS’nin yeni bulut tabanlı render hizmeti

Salı günü Amazon, müşterilere AWS bulut altyapısında grafik ve görsel efekt işleme iş hatları (pipelines) kurmak, dağıtmak ve ölçeklendirmelerine izin veren Deadline Cloud adlı yeni bir hizmet başlattı. Medya ve eğlence endüstrisine yönelik olan yeni hizmet, Las Vegas’ta bu ayın sonlarında başlayacak National Association of Broadcasters konferansına denk getirildi.

Yaratıcı araçlar AWS GM’si Antony Passemard, Deadline Cloud kullanarak, medya ve eğlence ile mimarlık ve mühendislik sektörlerindeki müşteriler, AWS hesaplamasını TV programları, filmler, reklamlar, video oyunları ve dijital çizimler için içerik oluşturmak için kullanabilirler. Başka bir deyişle, AWS, medya, eğlence ve diğer yöneticilerin bulut tabanlı işlemesi hakkında bilgi kazanmalarına yardımcı olan araçlara olan talebin arttığını düşünüyor.

“VFX ve generatif yapay zeka kullanılarak oluşturulan içerik miktarının müşterilerin [hesaplama] kapasitesini aştığı ve render kalitesine olan talebin arttığı endüstride bir kırılma noktasındayız,” “AWS Deadline Cloud, altta yatan altyapıyı yönetmeden ölçeklenebilir bir render çiftliği sağlayarak her müşterinin render gereksinimlerini karşılıyor.”

Deadline Cloud’un kontrol paneli, günlükleri analiz etmek, devam eden render işlemlerini önizlemek ve maliyetleri incelemek ve kontrol etmek için gerekli araçları sağlar. Deadline Cloud ile müşteriler, hizmetle kendi üçüncü taraf yazılım lisanslarını bağlayabilir veya mevcut render araçlarından (örneğin, Autodesk Maya, Foundry Nuke ve SideFX Houdini) ve motorlarla (ör. Autodesk Maya, Foundry Nuke ve SideFX Houdini) render yapmak için kullanım tabanlı lisanslama sistemini kullanabilirler. Deadline Cloud şu anda ABD Doğu (Ohio, Kuzey Virginia), ABD Batı (Oregon), Asya Pasifik (Singapur, Sidney, Tokyo) ve Avrupa (Frankfurt, İrlanda) AWS sunucu bölgelerinde mevcuttur.

COVID-19 salgını VFX iş yüklerinin buluta taşınmasını hızlandırdı çünkü donanımı sürdürme maliyeti ve depolamak için alanın maliyetleri artarken işler aynı anda azalıyordu. Passemard’ın bahsettiği gibi, generatif yapay zekanın yükselişi de render donanımına olan talebi artırdı ve tamamen yeni bulut tabanlı, GPU destekli sağlayıcıların oluşumuna yol açtı.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -