21.4 C
İstanbul
23 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaKonsolAssassin’s Creed Shadows için uzun bir tanıtım geldi

Assassin’s Creed Shadows için uzun bir tanıtım geldi

Ubisoft dün geceki etkinliğinde merakla beklenen yeni Assassin’s Creed oyunu Assassin’s Creed Shadows için uzatılmış yeni bir tanıtımı oyuncular ile paylaştı. Bu videoda oyunun mekaniklerine ve dünyasına daha yakından bakma fırsatı yakalıyoruz.

15 Kasım 2024’te oyuncular ile buluşacak Assassin’s Creed Shadows’da 1579 yılının feodal Japonya’sına konuk olacak ve bu defa Afrika’dan gelen samuray Yasuke ile Shinobi Naoe’i yönlendirme fırsatı bulacağız.

Tarihi ve Karakterler

Assassin’s Creed Shadows, Afrika’dan Japonya’ya getirilen ünlü Afrikalı samuray Yasuke ve shinobi Naoe olarak oynama fırsatı veriyor. Yasuke, Oda Nobunaga’ya hizmet eden gerçek bir tarihi figürken, Naoe ise kurgusal bir karakter. Bu iki ana karakterin yetenekleri ve hikayeleri, oyunculara hem savaş hem de gizlilik odaklı bir deneyim sunacak​.

Dinamik Dünya ve Mevsimler

Oyunun dünyası, dinamik mevsim değişiklikleriyle dikkat çekiyor. İlkbaharda uzun otlar ve yapraklı çalılar saklanma fırsatları sunarken, kışın bu doğal saklanma yerleri yok oluyor. Mevsimsel değişiklikler, oyunun oynanışını etkileyerek sürekli olarak çevreye uyum sağlamayı gerektiriyor​.

Gelişmiş Gizlilik Mekanikleri

Assassin’s Creed Shadows, serinin köklerine dönerek geliştirilmiş gizlilik mekanikleri sunuyor. Oyuncular, Naoe ile gizlilik odaklı görevlerde düşmanları sessizce alt edebilecek, Yasuke ile ise daha doğrudan savaşlara girebilecek. Dinamik aydınlatma sistemi, gölgelerde saklanma ve ışığı kapatarak karanlık alanlar oluşturma gibi stratejilerle gizliliği daha da derinleştiriyor​.

Yeni Nesil Konsollar için Özel Geliştirme

Assassin’s Creed Shadows, yeni nesil konsollar için özel olarak geliştirildi. Geliştirilmiş grafikler, dinamik aydınlatma ve mevsimsel değişiklikler, oyunun atmosferini daha da gerçekçi kılıyor. Oyuncular, Japonya’nın tarihi bölgelerinde, büyük kalelerde ve çeşitli manzaralarda keşif yapabilecekler​.

Bahadır Yaramış
Bahadır Yaramışhttp://hardwaremania.com
Teknoloji dünyasına her zaman ilgi duyan biriyim. Oyunlarla tanışmam çocukluğumla başladı ve bu aşkım hiç azalmadı. Teknolojiyi yakından takip etmek benim için bir tutku ve problem çözme becerilerimi sık sık oyunlar ve teknoloji projeleri üzerinde kullanıyorum.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -