21.4 C
İstanbul
23 Haziran 2024 Pazar
Ana SayfaOyunGTA 12 Yıl Aradan Sonra 6. Versiyonu İle Geliyor

GTA 12 Yıl Aradan Sonra 6. Versiyonu İle Geliyor

Rockstar Games ve Take-Two Interactive, Grand Theft Auto 6'nın 2025 sonbaharında çıkacağını duyurdu. Bu, GTA 5'in piyasaya sürülmesinden tam 12 yıl sonra gerçekleşecek. Yeni oyun, Florida'nın hayali bir versiyonu olan Leonida'da geçiyor ve oyunculara benzersiz bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

Rockstar Games ve yayıncı Take-Two Interactive, Grand Theft Auto 6’nın çıkış tarihini gelecek yıl sonu olarak belirledi. Bu bilgi, Take-Two’nun en son kazanç raporunda paylaşıldı ve daha önce 2025 için belirlenen geçici hedefin ardından geldi. Video oyun firmasının CEO’su Straus Zelnick, IGN’e verdiği demeçte, “GTA VI’yı 2025 sonbaharında teslim edeceğimiz konusunda çok eminiz” dedi.

Rockstar’ın ofise dönüş politikası üzerindeki iç tartışmalar ve anlaşmazlıklar, oyunun 2026’ya ertelenebileceği spekülasyonlarına yol açmıştı.

GTA VI’nın Detayları

Rockstar Games, geçtiğimiz Aralık ayında oyunun resmi tanıtımını yaptı ve açılış fragmanı, YouTube’da ilk gün içinde en çok izlenen oyun fragmanı oldu. Yeni oyun, Florida’nın hayali bir versiyonu olan Leonida’da geçiyor. Bu, Miami klonu olan Vice City’nin yeniden tasarlanmasıyla birlikte, bataklıklar, gerçek hayattan olaylar ve eyaletteki çeşitli önemli bölgeleri içeriyor.

Oyunun İçeriği ve Beklentiler

Grand Theft Auto VI, Lucia ve Jason olduğu düşünülen isimsiz bir erkek karakter olmak üzere iki karakteri kontrol edecek oyunculara “benzersiz” bir deneyim sunmayı vaat ediyor. Take-Two, kazanç raporunda oyunun ticari etkisi konusundaki beklentilerinin arttığını ve 2027’ye kadar net rezervasyonlarda “muazzam büyüme” beklediklerini belirtti.

Eğer GTA VI, sonbaharda piyasaya sürülürse, Grand Theft Auto 5’in piyasaya sürülmesinden neredeyse tam 12 yıl sonra piyasaya çıkmış olacak. Grand Theft Auto 5, 200 milyonun üzerinde satış yaparak büyük bir başarıya ulaşmıştı. Bu nedenle, yaklaşan sürüm için duyulan iyimserlik ve şirketin gelecekteki beklentileri anlaşılır ve haklı görülmektedir.

Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -