31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaOyunSatisfactory Sonunda 10 Eylül'de Erken Erişimde

Satisfactory Sonunda 10 Eylül’de Erken Erişimde

Coffee Stain’in birinci şahıs açık dünya fabrika kurma oyunu Satisfactory, erken erişime çıkışından ( aslen Epic Games Store’da ) dört yıl sonra nihayet 1.0 sürüm güncellemesiyle çıkış tarihini aldı.

Goat Simulator serisiyle de bilinen İsveçli geliştirme ekibi, 10 Eylül’de PC çıkış tarihi duyurdu . Ayrıca lansman sürümüyle birlikte sunulacak birkaç önemli değişikliğin ayrıntılarını verdiler; bunların başında dünya haritasında bulunan kaynak modlarındaki birçok değişiklik geliyor.

Coffee Stain’e göre, düğüm azaltmalarının çoğu, oyuncuların oyunun sonraki aşamalarına doğru ilerledikçe genişlemeyi teşvik etmek için Kuzey Ormanı’nda yapıldı. Aynı zamanda, düğümler haritanın her yerine dağıtıldı ve daha eşit bir kaynak dağılımı elde etmek için coğrafi olarak mantıklı olan yerlere yerleştirildi. Ele alınan ana malzemeler Caterium, Sulfur ve Quartz’dır.

Ek olarak, Demir, Bakır ve Kireçtaşı düğümleri ve su Gayzerleri, fabrika inşa ettiğiniz her yerde temel kaynak gelirine yardımcı olmak için haritaya yayıldı. Kömür de değişiklikler gördü, birçoğu The Abyss’e yakın bir yere eklenirken haritanın etrafındaki birkaç noktada kaldırıldı.

Satisfactory 1.0’da, özellikle oyunun sonraki aşamalarında, fazlar ve seviyeler arasında daha yumuşak geçişler sağlamak için tarif maliyetlerinde değişiklikler yapılacak. Gereksinimler genel olarak gevşetiliyor; örneğin, Programlanabilir Ayırıcılar AI Sınırlayıcıları kullanacak ve Jeotermal Jeneratörler Yüksek Hızlı Bağlantıları kullanacak, oysa her ikisi de daha önce Süper Bilgisayarlar aracılığıyla yapılıyordu.

Eleştirel olarak, Coffee Stain, özellikle dokular için kekemelik ve bellek gereksinimleri söz konusu olduğunda büyük optimizasyon adımları attığını iddia ediyor. Geçtiğimiz yıl harika görsel avantajlarla Unreal Engine 5’e yükseltilen oyun , şimdi Epic’in motorunun 5.3 sürümüne getirildi. VRAM, NVIDIA DLSS/ AMD FSR, gölge oluşturma, seviye akışı ve dünyadaki aktörler optimize edildi. Dahası, oyuncular içinden geçerken yeşillikler artık araçlar tarafından tahrip edilmeyecek, bu da geliştiricilere göre yalnızca bir ton işlem gücü tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çok daha iyi görünüyor. Son olarak, özel sunucular artık deneysel olarak kabul edilmeyecek ve bir ton hata düzeltildi.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -