31.4 C
İstanbul
21 Temmuz 2024 Pazar
Ana SayfaRobotAmazon, 2.350 dolarlık Astro robotlarını piyasaya sürüldükten 10 ay sonra satıştan kaldırıyor

Amazon, 2.350 dolarlık Astro robotlarını piyasaya sürüldükten 10 ay sonra satıştan kaldırıyor

Amazon, 25 Eylül’de tüm Astro for Business robotlarını kaldırıyor. Şirket, robotu ilk olarak sekiz ay önce küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ’ler) için 2.350 dolara bir güvenlik cihazı olarak piyasaya sürdü, ancak cihaz yakında Amazon’un başarısız ürünler listesine eklenecek. Amazon Çarşamba günü Astro for Business üzerinde çalışan çalışanlara ve müşterilere cihazların 25 Eylül’de çalışmayı durduracağını bildiren e-postalar gönderdi. O sırada Amazon’un müşterilere gönderdiği e-postada şunlar yazıyordu: “Kişisel verileriniz cihazdan silinecek. Astro tarafından kaydedilen tüm devriye veya soruşturma videoları, video depolama süreniz dolana veya Ring Protect aboneliğiniz sona erene kadar Ring uygulamanızda mevcut olmaya devam edecek.

Amazon, bu haftadan itibaren Astro for Business ile ilişkili abonelikler için kullanıcılardan ücret talep etmeyecek. Astro Secure, robotun özelleştirilmiş rotalar aracılığıyla işletmeleri devriye gezmesini sağlıyor ve Ring Protect Pro ise Astro for Business sahiplerinin video geçmişini depolamasına ve robotu Ring cihazlarıyla senkronize etmesine olanak tanıyor.

Amazon, müşterilerine 2.350 dolar iade edeceğini ve onlara 300 dolarlık Amazon kredisi vereceğini söyledi. Ayrıca, kullanılmayan, ön ödemeli abonelik ücretlerini de iade edeceğini söyledi.

Amazon kaç adet robot sattığını paylaşmayı reddetti, ancak bu kadar pahalı ve karmaşık bir teknoloji parçasının bir yıldan kısa bir süre sonra modası geçmiş olması talihsiz bir durum. Amazon, cihazların daha fazla nasıl kullanılacağına dair herhangi bir yol paylaşmadı ve sözcüsü Courtney Ramirez, The Verge’e Astro for Business’ın bunun yerine bir ev robotu olarak kullanılamayacağını söyledi. Amazon’un müşterilere gönderdiği e-posta, sahiplerini Amazon Geri Dönüşüm Programı aracılığıyla Astro for Business’ı geri dönüştürmeye teşvik ediyor ve Amazon ilgili maliyetleri karşılıyor.

Amazon’un e-postalarına göre şirket, Astro’nun ev versiyonunu yayınlamak konusunda hala istekli. Bu durum bazılarını şaşırtabilir çünkü Amazon’un yıllar önce Astro’yu duyurmasından bu yana yakın zamanda bir yayın yapılacağına dair hiçbir işaret yok.

HWM
HWMhttps://hardwaremania.com
Yoda is a revered former Jedi Master who spent the last years of his life on Dagobah. The nine-hundred-year-old Jedi master trained Jedi knights for eight centuries.
Benzer İçerikler

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haberler

Son Yorumlar

- Advertisment -